Potwierdziły się przypuszczenia obserwatorów branży technologicznej – największy na świecie serwis mikroblogowy jest wart 8 miliardów dolarów. Do poprzednich rund finansowania dołącza ta z dnia dzisiejszego, wynosząca 400 milionów dolarów.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Dzisiejsza runda finansowania jest pierwszą częścią wielkiej, bo wynoszącej 800 milionów dolarów inwestycji, która została podzielona na dwie równe części i przekazana przez Yuriego Milnera oraz DST. Dane serwisu wyraźnie pokazują, że użytkownicy portalu codziennie wysyłają około 230 milionów „ćwierków” – czyli postów na tablicy, zazwyczaj o krótkiej treści. Wcześniejsze statystyki wskazujące popularność Twittera stały się nieaktualne, bowiem dzisiaj największy serwis mikroblogowy posiada 300 milionów zarejestrowanych użytkowników, z których około 100 milionów należy do grupy aktywnych użytkowników.

Ciekawe jak potoczą się przyszłe inwestycje Twittera i czy serwis przyjmie się w Polsce nie tylko w kręgach rządowych i wśród ludzi z branży technologicznej.

źródło: venturebeat.com

Komentarze (0)