CouchSurfing International – taką pełną nazwę nosi startup, który od 6 lat skupia pasjonatów podróżowania, którzy udostępniają swoje mieszkania ludziom w zamian za to samo, ale w innym miejscu na świecie. Kilka dni temu projekt otrzymał 7,6 miliona dolarów dofinansowania.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Pojechać do Doliny Krzemowej, zjeść najlepszą pizzę na świecie w Nowym Jorku, czy postawić stopę na plaży na wyspach Cies – dla mnie to tylko marzenia, ale z CouchSurfingiem wydają się być bliższe. Startup pomaga w jednej bardzo ważnej sferze – znajdowaniu taniego noclegu w różnych zakątkach świata. Dzięki portalowi możemy znaleźć również przewodnika, który pokaże nam okolicę w pobliżu miejsca jego zamieszkania. Możemy również skorzystać ze zbiorowych wycieczek, kontaktując się z innymi użytkownikami serwisu.

Przekazane pieniądze od Benchmark Capital i Omidyar Network mają posłużyć rozwojowi serwisu, poprzez zatrudnienie nowych programistów. Serwis od zawsze działał na zasadzie non-profit, a wydatki związane z prowadzeniem działalności opłacał z darowizn przekazywanych dobrowolnie przez użytkowników serwisu.

źródło: techcocktail.com

Komentarze (0)