Shaker zwyciężył edycję TechCrunch Disrupt w San Francisco, pokonując 6 innych finalistów: Bitcasa, Cake Health, Farmigo, Prism Skylabs, TalkTo oraz Trello.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Shaker to izraelski startup, który swoją funkcjonalnością łączy Second Life’a, The Sims oraz Turnable.fm z Facebookiem, tworząc wirtualne miejsce spotkań, gdzie awatar stworzony przez użytkownika może chodzić po barze, włączać ulubioną muzykę, a nawet postawić drinka znajomemu. To, że korzystając z Shakera sterujemy własnym awatarem, nie zatrzymuje nas od poznania osób, które są znajomymi naszych przyjaciół – wszystkich w „barze” wyróżniać ma kolorystyka, tak abyśmy wiedzieli kto jest czyim znajomym. Startup zbiera również informacje np. o dacie Twoich urodzin i próbuje wśród nich znaleźć osobę o tej samej dacie urodzin czy taką, która ma podobne zainteresowania co my, dzięki czemu mamy o czym rozmawiać i dzielić się doświadczeniami.

Do tej pory projekt uzyskał dofinansowanie w kwocie 3 milionów dolarów. Nagrodą główną był puchar TechCrunch Cup oraz 50,000 dolarów. Drugie miejsce w tej edycji, zajął Prism SkyLabs – startup pozwalający przedsiębiorcom na przechwycenie obrazów z filmów video tak, by mogli je w łatwy sposób przekazać konsumentom i opinii publicznej. Co ciekawe, w Shakera jak i w Prism SkyLabs zainwestował założyciel CrunchFund, Michael Arrington.

źródło: techcrunch.com

Komentarze (0)