Nowojorski inkubator startupów, TechStars ogłosił wczoraj, że otrzymał 24 miliony dolarów w rundzie finansowania m.in. od Foundry Group, Avalon Ventures, DFJ Mercury i wielu innych. Na co przeznaczą pieniądze?

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

TechStars to przede wszystkim inkubator startupów, który oprócz opieki finansowej nad projektem zapewnia aż 3 miesięczne warsztaty mentoringowe dla swoich podopiecznych. Wśród innych inkubatorów wyróżnia się także lokalizacją - twórcy projektów mogą się „dokształcać” w Nowym Jorku, Bostonie, Boulder czy w Seatle.

TechStarts oferuje wsparcie finansowe każdej nowej spółce, powstałej podczas działalności inkubatora, w wysokości 100 tysięcy dolarów. Dodatkowe finansowanie pozwoli firmom powstałym dzięki TechStars, skupić się na czynieniu postępów podczas 3-miesięcznego programu, zamiast marnowania czasu na zbieraniu pieniędzy, by móc związać koniec z końcem – mówi współtwórca TechStars, David Cohen.

Jak dowiadujemy się z statystyk udostępnionych przez TechStars, aż 53 projekty z 69 biorących udział w programie odniosło sukces i nadal są aktywne na rynku. Odsetek upadku działalności wynosi tylko 11,59%. Inkubator obecnie jest dofinansowywany przez 75 inwestorów, co pozwala na swobodę w działaniu i poczucie bezpieczeństwa finansowego.

źródło: techcrunch.com

Komentarze (0)