W portfolio aplikacji mobilnych Wirtualnej Polski znajduje się 14 pozycji, które od stycznia do września 2011 roku użytkownicy smartfonów i tabletów pobrali już ponad 250 tys. razy. Największą popularnością cieszy się Program TV, który przekroczył wynik 100 tys. ściągnięć z samego tylko Android Marketu.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Wirtualna Polska udostępniła dotychczas 14 aplikacji dedykowanych urządzeniom z systemami operacyjnymi Android oraz iOS. Ten wynik czyni ją liderem na rynku rozwiązań mobilnych wśród portali internetowych w Polsce. Jedną z flagowych pozycji w portfolio WP jest Program TV, który bije rekordy popularności. Pod koniec września liczba pobrań tego narzędzia przekroczyła 100 tys. z samego tylko Android Marketu. Jego użytkownicy napisali na temat tej aplikacji ponad 460 komentarzy oraz wystawili blisko 1 300 ocen (średnia 4.4 w pięciostopniowej skali). 

- Jeszcze w tym roku planujemy wprowadzić na rynek kilka nowych produktów na urządzenia mobilne z najpopularniejszymi systemami operacyjnymi ujawnia Paweł Janecki, Kierownik Zespołu Portal dla Komórek. Niedawno WP udostępniła trzy nowe aplikacje na telefony z Androidem – Repertuar Kin WP.PL, Tech WP.PL oraz Nocoty.pl. W wakacje światło dzienne ujrzało narzędzie Ekstraklasa Live WP.PL, które pobrano już ponad 10 tys. razy z Android Market. W dalszym ciągu dużą popularnością cieszą się dwie pionierskie aplikacje Wirtualnej Polski – Info WP.PL (Android/iOS) oraz Giełda WP.PL (Android/iOS) odpowiednio około 50 tys. oraz 20 tys. pobrań (od stycznia do września br.). Tę pierwszą, dedykowaną iPadowi, wyróżniła branża, przyznając za nią Wirtualnej Polsce nagrodę „Szeroki Pas 2010”.

źródło: informacja prasowa

Komentarze (0)