W dniu 17 października 2011r., należąca do portfolio inwestycyjnego IQ Partners S.A., spółka Langloo.com zadebiutowała na parkiecie rynku NewConnect. Langloo.com S.A. jest szóstą spółką z portfela notowaną na alternatywnym rynku akcji prowadzonym przez GPW.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Spółka Langloo.com działa w sferze edukacji, wspartej zastosowaniem nowoczesnych technologii informatycznych. Została założona w marcu 2010 roku celem uruchomienia platformy e-learningowej www.langloo.com wykorzystującej najnowsze rozwiązania technologiczne do nauki języków obcych. Serwis oferuje dziś ponad 100 różnych kursów multimedialnych, innowacyjne konferencje poświęcone w całości e-learningowi, a także pierwsze w Polsce kompleksowe badania na temat e-learningu.

Należący do IQ Partners S.A., wehikuł inwestycyjny Ventures Hub Sp. z o.o., zainwestował w Langloo.com S.A. w 2010 roku kwotę 758 000 zł, co stanowiło 47.31% kapitału zakładowego spółki. W maju br. inkubator dokonał częściowej sprzedaży - za kwotę 558 480 pln sprzedanych zostało 22,34% akcji w spółce, co dało Ventures Hub Sp. z o.o. wewnętrzną stopę zwrotu na poziomie 62%. Należący do IQ Partners S.A. inkubator nadal posiada 24,96% akcji w inwestycji.

Langloo.com S.A. to szósta – po Site S.A., Power Price S.A, Mobile Partner S.A., Zakupy.com S.A. oraz Acreo S.A. – spółka portfelowa IQ Partners, która notowana jest na rynku NewConnect. W sumie IQ Partners wprowadził na ten rynek już osiem swoich inwestycji (łącznie z e-Kiosk S.A. oraz E-muzyka S.A., z których wyjście nastąpiło w lutym 2011 roku).

źródło: informacja prasowa

Komentarze (0)