Po entuzjastycznie przyjętej pierwszej edycji, Startup Weekend ponownie zagości w Warszawie. Kolejna odsłona startupowego maratonu odbędzie się 18-20 listopada w Soho Factory.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Druga edycja Warsaw Startup Weekend odbędzie się 18 - 20 listopada. Dzięki uprzejmości funduszu Black Lion NFI S.A. będzie ona miała miejsce w Soho Factory na warszawskiej Pradze, w świeżo odremontowanej hali przygotowanej specjalnie do tego typu wydarzeń. Startup Weekend to impreza trwająca 54 godziny, podczas której programiści, graficy oraz specjaliści od marketingu i biznesu spotykają się w jednym miejscu by tworzyć internetowe startupy. Kolejna warszawska edycja imprezy będzie wyjątkowa, gdyż odbędzie się w podczas trwania „Global Entrepreneurship Week”. Zwycięzcy wszystkich odbywających się w tym czasie Startup Weekendów wezmą udział w prestiżowym konkursie Global Startup Battle.

Na czym polega Startup Weekend? Zasady tego 54 godzinnego maratonu są proste. W piątek wieczorem każdy uczestnik może zaprezentować swój pomysł i zbudować zespół, który będzie nad nim pracował. Spośród nich w głosowaniu zostanie wyłonionych 20 startupów, które będą rozwijane podczas weekendu. Od soboty zespoły będą wspierane przez liczne grono mentorów. które w znacznie większym stopniu niż podczas pierwszej edycji będzie składać się z osób spoza Polski. Będą miały miejsce także prelekcje wygłoszone przez gości specjalnych. W niedzielę wieczorem impreza zakończy się się uroczystą prezentacją projektów, a najlepsze z nich zostaną nagrodzone przez sędziów, mentorów oraz publiczność. Całe wydarzenie będzie odbywać się w języku angielskim.

Startup Weekend to przede wszystkim niesamowita atmosfera i energia, udzielająca się wszystkim uczestnikom - mówi Ola Sitarska, nagrodzona na pierwszym SWWAW za projekt MyGuidieMentorzy, sędziowie i organizatorzy non stop motywują Cię do pracy. Po 54 godzinach bez snu, bez odpoczynku za to z super wysokim poziomem adrenaliny wychodzisz na scenę i pokazujesz swój produkt. To niesamowite uczucie, którego powinna doświadczyć każda osoba, która chce robić startupy.

Organizatorzy zapewnią uczestnikom najlepsze z możliwych warunki do pracy – przez cały czas  trwania imprezy będzie dostępny catering, a najwytrwalsi startupowcy będą mogli pracować w Soho Factory przez całą imprezę, leżąc na hamakach i pijąc piwo z Browaru Czarnków oraz Browaru Kormoran

Sprzedaż biletów na SWWAW już ruszyła. Bilety dostępne są w cenie 49 euro i można je kupić na: warsaw.startupweekend.org

Głównym organizatorem SWWAW jest Łukasz Młodyszewski (hardGamma Ventures) wspierany przez organizatorów pierwszej edycji czyli: Krzysztofa Kowalczyka (UBIK BC), Konrada Latkowskiego (BrandStyle) oraz Kamilę Sidor (GammaRabels).

Śledźcie nas na Twitterze i Facebooku, gdzie na bieżąco będziemy informować o mentorach, nagrodach i przewidzianych atrakcjach.

Twitter: @swwaw #swwaw
Facebook: www.facebook.com/swwaw

źródło: informacja prasowa

Komentarze (0)