Po 521 dniach budowy, Inkubator Technologiczny Kieleckiego Parku Technologicznego otwiera swoją działalność. Nowoczesny i doskonale wyposażony budynek Inkubatora jest już gotowy, by przyjąć pod swój dach nowatorskie pomysły na biznes.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Przy budowie Inkubatora pracowało 100 osób, zużyto 550 m2 paneli aluminiowych oraz 1 400 m2 szkła termoizolacyjnego.  Wszystkie okna w fasadach aluminiowych - wysuwane są równolegle do płaszczyzn fasad i powstały w unikatowym systemie SCHÜCO AWS 102. Pokrycie dachowe o powierzchni 1200 m2 nad całym budynkiem wykonane jest z odpornej na czynniki atmosferyczne i uszkodzenia mechaniczne blachy tytanowo - cynkowej grubości 0,7 mm. Obiekt jest bardzo nowoczesny i doskonale dostosowany do potrzeb przyszłych lokatorów. Posiada 600 punktów dostępowych do Internetu, do wykonania których użyto 200 km przewodów sieciowych. Dla lokatorów udostępniono również bezprzewodowy dostęp do Internetu WiFi w 5 punktach. Budynek charakteryzuje się modernistyczną architekturą, którą zaprojektował Zespół Projektowy AMD Marek Dubiel z Jaworzna, zaś Wykonawcą obiektu była kielecka firma Dorbud S.A.

Oficjalne otwarcie nowo powstałej infrastruktury Kieleckiego Parku Technologicznego  odbędzie się 16 listopada 2011 r. w godzinach 10:30 – 12:30. W uroczystości wezmą udział przedstawiciele władz Miasta i Województwa Świętokrzyskiego, oraz wszyscy Ci, którzy przyczynili się do powstania Inkubatora Technologicznego. Podczas uroczystości uczestnicy zapoznają się z infrastrukturą przeznaczoną do wspierania przedsiębiorczości w regionie. Oprócz zwiedzania budynku, będzie można poznać firmy, które od listopada 2011 r. wprowadziły  się do Inkubatora. Przedsiębiorstwa te pozytywnie przeszły etap rekrutacji i otrzymały zgodę na ulokowanie się w Parku. Oprócz doskonale przygotowanych powierzchni biurowych, otrzymają pakiet usług okołobiznesowych, w tym m.in. doradztwo  i szkolenia z zakresu rozpoczęcia i prowadzenia działalności gospodarczej, dostęp do pomieszczeń wspólnych, media, dostawę telefonu i szerokopasmowego Internetu, ochronę obiektu oraz wiele innych. Chlubą Inkubatora jest również bardzo nowoczesne i w pełni wyposażone Centrum Konferencyjne.

Uroczyste otwarcie Inkubatora Technologicznego odbędzie się w ramach IV edycji Kieleckich Dni Przedsiębiorczości Akademickiej, skierowanych do przedsiębiorczych mieszkańców województwa świętokrzyskiego, w szczególności studentów i pracowników naukowych. Będą oni mogli wziąć udział w konferencji otwierającej oraz w panelach warsztatowo – szkoleniowych. Trenerzy przygotują uczestników do stawiania pierwszych kroków w biznesie, nauczą jak wykreować wizerunek zarówno swój jak i reprezentowanej firmy, oraz przygotują do rozmowy z inwestorem.

Więcej informacji na www.technopark.kielce.pl

Program uroczystości dostępny na stronie http://www.technopark.kielce.pl/pl/projekty/akademia_kreatywnej_przedsiebiorczosci_akademckiej/program_kdpa

źródło: informacja prasowa

Komentarze (0)