Niedawno zakończył się pierwszy polsko-niemiecki Startup Weekend w Szczecinie. Podczas 54h warsztatów powstało 10 nowych projektów internetowych i mobilnych. Potrójnym zwycięzcą imprezy jest startup ScatchApp, który wygrał w głosowaniu jury, mentorów oraz publiczności. Jury wyróżniło też projekt Sportfolio.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny


Startup Weekend to 3-dniowe warsztaty dla osób zainteresowanych stworzeniem e-biznesu w oparciu o innowacyjny pomysł. To międzynarodowy format imprez, które co weekend odbywają się w wielu miastach na świecie. Celem Startup Weekend  jest stworzenie fundamentów startupa, pozyskanie partnerów - programisty, grafika czy marketingowca oraz zweryfikowanie co rynek myśli o naszym projekcie.

ScatchApp pozwala w prosty sposób przekształcić szkice interfejsu/mockupy do postaci cyfrowej -  wystarczy zrobić zdjęcie telefonem aby móc później dowolnie edytować szkic/mockup za pomocą komputera. Prototyp aplikacji został stworzony w kilkanaście godzin podczas Startup Weekendu w Szczecinie, a teraz pracujemy nad wersją beta - mówi Michał Łyczek pomysłodawca zwycięskiego projektu

Startupy oceniało jury złożone z Rafała Hana z HanBright, Pauli Marttili z Seedcampa, Sebastiana Kwietnia z Epic Ventures, Arka Hajduka ze Speedup Venture Capital Group, Michała Olszewskiego z LMS Invest oraz tajemniczego inwestora z Doliny Krzemowej. Zwycięzcy Startup Weekend pojadą w nagrodę na miesiąc do Hiszpanii gdzie będą mogli rozwijać swój projekt przy wsparciu mentorów i inwestorów z inkubatora Seed Rocket. Najlepsze startupy otrzymały też cenne nagrody od partnerów imprezy oraz promocję w europejskich mediach.

Sukces Startup Weekendu w Szczecinie pokazał że po obu stronach granicy nie brakuje kreatywnych ludzi, którzy chcą robić startupy zamiast trzymać pomysły w szufladach. Udało nam się zebrać w jednym miejscu  programistów, grafików i marketingowców tworzących innowacyjne projekty, co zainteresowało nawet inwestorów z Doliny Krzemowej. Będziemy dalej pomagać startupom przez stworzenie NetVC - sieci mentorów i międzynarodowych inwestorów, którzy chcą wspierać europejskie projekty internetowe/mobilne - mówi Maciej Jankowski, Prezes Fundacji Rozwoju Branży Internetowej „Netcamp”.

W imprezie wzięło udział ponad 60 uczestników, głównie z Polski i Niemiec - programistów, specjalistów od biznesu/marketingu i grafików. Organizatorami Startup Weekendu w Szczecinie byli Fundacja Netcamp i Startup Foundation a sponsorami Microsoft BizSpark, Allegro, Lemon Demon, Miasto Szczecin, Consileon oraz Startup Bootcamp.

Od piątkowego popołudnia po niedzielną noc uczestnicy pracowali w zespołach żeby rozwinąć swój pomysł przy wsparciu mentorów z Polski, Niemiec, Danii, i Hiszpanii. Pierwszego dnia każdy z uczestników miał 90 sekund na przedstawienie pomysłu i przekonanie do niego innych. Potem nastąpiło tworzenie zespołów aby zebrać co najmniej 2 osoby wymagane do pracy nad startupem.

W sobotę zespoły ruszyły do pracy, przygotowując plan projektu i zaczęły go realizować. Startupy mogły też liczyć na pomoc ponad 20 doświadczonych mentorów. W niedzielę po południu nastąpiło rozliczenie z wykonanej pracy oraz prezentacje startupów przed jury, które wybrało najlepsze projekty Startup Weekendu. Więcej informacji na stronie http://www.startupweekend.pl

źródło: informacja prasowa

Komentarze (0)