17 listopada br. na polskim rynku pojawi się autoryzowana biografia Steve'a Jobsa. Ten światowy bestseller zadebiutuje nakładem Insignis Media równocześnie w wersji drukowanej oraz audio. Książka autorstwa Waltera Isaacsona czytana przez Jarosława Łukomskiego to najważniejsza produkcja audio serwisu audioteka.pl w tym roku. Najnowszy bestseller do pobrania już w najbliższy czwartek od północy.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Książka powstała na życzenie samego Jobsa, który chciał, „żeby poznały go jego dzieci”. Zawiera wywiady z ponad 100 osobami, m.in. z współpracownikami twórcy Apple, jego wrogami, konkurentami, rodziną, przyjaciółmi i zwolnionymi z firmy pracownikami. To poruszająca książka o Jobsie sierocie, garażowym konstruktorze, innowatorze i wizjonerze. To w końcu niesamowita historia jednej z najbardziej innowacyjnych firm.

Jak twierdzi autor, Walter Isaacson, Jobs nie ingerował w jej treść, choć miał jedno życzenie – chciał by okładka była wyjątkowa. Pierwotnie światową premierę planowano na wiosnę 2012, jednak po śmierci Jobsa, 5 października, zdecydowano o przyspieszeniu publikacji. Książka pojawiła się na rynku 24 października. Jeszcze przed zagraniczną premierą była w czołówce listy bestsellerów takich internetowych księgarni jak na przykład Amazon. W zaledwie sześć dni sprzedała się w ponad 380 tys. egzemplarzy.

W Polsce książka debiutuje 17 listopada i co ważne, oprócz wersji drukowanej, pojawi się audiobook wyprodukowany przez Audiotekę. – to dwadzieścia pięć godzin historii innowacji w interpretacji Jarosława Łukomskiego.

- Jarosław Łukomski z pasją, zaangażowaniem i wyjątkowym kunsztem wprowadza nas w świat nowych technologii. Inaczej nie da się bowiem czytać biografii człowieka, który sprawił, że elektronika użytkowa i świat mediów stały się dostępne dosłownie pod palcem każdego użytkownika. Równolegle z wersją drukowaną pojawi się audiobook dający możliwość wysłuchania biografii na dowolnym nośniku już minutę po północy w dniu polskiej premiery – przekonuje Paweł Andryszczyk z serwisu audioteka.pl, odpowiedzialny za produkcję audiobooka.

Wydanie tak inspirującej książki to także doskonała okazja do dyskusji na temat sposobów krzewienia innowacyjności w Polsce i tego czy mamy szansę wychować następcę Steve’a Jobsa. Debatę poprowadzi Artur Kurasiński (AK74.pl).

- Ta biografia powstała dla przyszłości. Zależy nam, by debiut audiobooka z historią życia Steve’a Jobsa był okazją do twórczej rozmowy o technologiach, odbiorze mediów i osobowości liderów. Słuchając historii twórcy Apple, otrzymujemy potężną dawkę inspiracji i informacji na temat kreowania przełomowych idei, tworzenia przestrzeni do rozwoju innowacji, które zmieniają współczesny świat – przekonuje Marcin Beme z serwisu audioteka.pl.

Debata odbędzie się w dniu debiutu audiobooka 17 listopada w ramach spotkań Aula Polska o godz.19.00 na Wydziale Mechatroniki Politechniki Warszawskiej przy ul. Św. A. Boboli 8. Bezpośrednią relację będzie można obejrzeć na żywo m.in. na stronie http://audioteka.pl.

źródło: informacja prasowa

Komentarze (0)