MyHeritage, najpopularniejsza sieć rodzinna w Internecie ogłosiła dzisiaj przejęcie FamilyLink.com Inc., twórcę treści genealogicznych stron FamilyLink.com oraz WorldVitalRecords. Jest to siódme i zarazem największe przejęcie dokonane przez MyHeritage od 2007 roku.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Zakup stanowi bardzo znaczące posunięcie na rynek amerykański i przyczyni się do zwiększenia oferty MyHeritage dla rodzin z proponowaną bazą danych i kilkoma bilionami historycznych rekordów. Z biurami i pracownikami w Europie, Australii i Izraelu, MyHeritage otworzy swoje pierwsze biuro w Utah, USA, miejscu gdzie będzie się mieścił FamilyLink.com, które jest zarazem najczęściej cytowanym miejscem na świecie jako stolica historii rodziny.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z połączenia sił z utalentowanym zespołem FamilyLink.com w mieście Provo, aby móc dostarczyć znaczącą wartość rodzinom na całym świecie - mówi dyrektor generalny i założyciel MyHeritage Gilad Japhet. - Połączenie blisko biliona profili drzew genealogicznych MyHeritage z masową biblioteką danych historycznych serwisu FamilyLink znacząco ułatwia sytuację osób i rodzin szukających możliwości odkrywania i udostępniania historii rodziny.

Założone w 2006 roku, zarówno FamilyLink.com i WorldVitalRecords.com są usługami opartymi o subskrypcje, które zapewniają dostęp do ogromnej bazy danych historycznych treści, obejmując kilka miliardów osób w ramach spisu powszechnego, rekordów urodzenia, małżeństwa i śmierci, jak również posiada największe archiwum historyczne gazet. Wspomniane dane przyniosą nowe wartości dla 60 milionów ludzi, którzy są zarejestrowali na MyHeritage w 38 różnych językach, tworząc ponad 900 milionów profili w 21 milionach drzew genealogicznych. Kiedy zgromadzone dane znajdą się pod wspólnym dachem MyHeritage, innowacyjna technologia Smart Matching automatycznie dopasuje nowe historyczne dane do przodków odpowiednich użytkowników i krewnych w drzewach genealogicznych.

- Nasz zespół weteranów historii rodziny nie mógł być bardziej podekscytowany z faktu połączenia sił z MyHeritage - powiedział dyrektor generalny FamilyLink.com Paul Brockbank. - To przejęcie tworzy nowe horyzonty w poznawaniu historii rodziny. Ludzie otrzymają możliwość przeszukiwania wszechstronnych źródeł z historycznymi treściami w celu dokonania nowych, ekscytujących odkryć. Ponadto, będą mieć możliwość dzielenia się tymi informacjami z ich krewnymi i zapisania znalezisk w swoim drzewie genealogicznym. Po połączeniu pod przywództwem MyHeritage, usługa nadal będzie się rozwijać i zwiększać wartość dodaną dla milionów rodzin.

Założyciel i dyrektor generalny MyHeritage Gilad Japhet dodaje: Utworzenie bazy amerykańskiej dla MyHeritage w Utah, międzynarodowym centrum badań genealogicznych, jest kamieniem milowym w naszym rozwoju i niesie ze sobą dużą szansę dla firmy i rodzin, które obsługujemy. MyHeritage oferuje doskonałe usługi, aby móc zebrać cenne archiwum rodziny i zachować je dla przyszłych pokoleń w otoczeniu, które jest przyjazne i bezpieczne. Jesteśmy bardzo podekscytowani dużymi ilościami treści, które będą dodawać więcej kolorów i życia do drzew genealogicznych. Dzięki naszej potężnej wyszukiwarce i automatycznej technologii Smart Matching znajdziemy rocznik Twojej matki, wolę Twojego pradziadka i rekordy z Twoimi przodkami na temat ich imigracji, zostawiając ci trochę czasu na ich podziwianie - korzystaj i udostępniaj swoje rodzinne dziedzictwo. Zrobimy to na skalę światową, ponieważ żyjemy w świecie, który jest mniejszy i bardziej ściśle powiązany ze sobą, niż kiedykolwiek wcześniej.

To jest ostatnia ze strategicznych serii przejęć dokonanych przez MyHeritage od 2007 roku, które zawierają przejęcia Pearl Street Software, twórców GenCircles.com i oprogramowania Family Tree Legends; darmowego serwisu kopii zapasowej pod nazwą BackupMyTree.com; europejskiego lidera sieci rodzinnej OSN (Verwandt) GmbH, holenderskiej sieci rodzinnej ZOOOF; brytyjskiej sieci Kindo.com i polskiej sieci rodziny Bliscy.pl.

Większość pracowników FamilyLink.com dołączy do MyHeritage i będzie ulokowana w nowym biurze w miejscowości Provo, Utah wnosząc korzyści z bogatej wiedzy, którą posiadają i doświadczeniami na rynku północnoamerykańskiej genealogii. Dyrektor generalny FamilyLink.com, Paul Brockbank, wcześniej dyrektor generalny Logoworks i GM z Hewlett Packard Solutions Web Print, będzie odgrywać kluczową rolę we wspieraniu transakcji w ciągu najbliższych miesięcy, a później dołączy do zarządu MyHeritage. Założyciel FamilyLink.com, Paul Allen, wcześniej współzałożyciel Ancestry.com i aplikacji FamilyLink.com "We're Related" na Facebooku nie dołączy do MyHeritage.

W krótkim okresie czasu, MyHeritage będzie kontynuować obsługę dwóch stron FamilyLink.com i WorldVitalRecords.com, z zamiarem osiągnięcia pełnej integracji w z serwisem MyHeritage w 2012 roku. Ze skutkiem natychmiastowym lojalni abonenci i użytkownicy MyHeritage będą uprawnieni do otrzymania zniżki do 50% na subskrypcje FamilyLink.com i subskrypcje WorldVitalRecords.com i vice versa.

źródło: informacja prasowa

Komentarze (0)