Revolut ma już w Polsce 200 000 użytkowników

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Udostępnij:

Revolut, fintech oferujący darmowe konto i kartę pozwalającą płacić za granicą w 150 walutach po kursie międzybankowym, zbadał wakacyjne zwyczaje klientów w Europie – poziom i przeznaczenie wydatków. Różnice w wynikach sygnalizują przyzwyczajenia i siłę nabywczą turystów z poszczególnych krajów.

– Mimo, że Polacy dysponują często skromniejszym budżetem wakacyjnym niż turyści z krajów Europy Zachodniej, nie powstrzymuje ich to przed podróżowaniem za granicę. Trzymają wydatki w ryzach, a pomaga im w tym Revolut. Choć rok akademicki jeszcze się nie zaczął i wiele osób nadal jest na urlopach, możemy już uznać ten sezon za bardzo udany. W samym tylko sierpniu Polacy dokonali z pomocą Revolut transakcji na łączną kwotę 100 milionów Euro. To był nasz najlepszy miesiąc od wejścia firmy do Polski. Wyniki zawdzięczamy rekomendacjom i aktywności naszych klientów, których liczba w Polsce przekroczyła już 200 000 osób – mówi Karol Sadaj, country manager Revolut w Polsce.

Polacy, którzy podczas zagranicznych wojaży wydali z pomocą Revolut średnio po 2500 PLN na przeloty, noclegi, jedzenie i transport, w porównaniu z turystami z Zachodniej Europy, nie szastają pieniędzmi. Wprost przeciwnie, zdają się kontrolować wydatki lepiej niż Szwajcarzy, Brytyjczycy czy Irlandczycy, którzy na ww. cele wydali odpowiednio 4350, 4020 i 3810 PLN. Kwoty bardziej zbliżone do Polaków wydawali na urlopie Litwini, Czesi i Węgrzy, odpowiednio było to 2540, 2780 i 2860 PLN. Rumuni wydali z pomocą Revolut więcej, bo 3000 PLN.

Sierpniowe transakcje Polaków na koncie i kartą Revolut (doładowania, płatności, przelewy i wypłaty) osiągnęły wartość 100 milionów EUR. Był to rekordowy wolumen obrotów. Wiele transakcji zrealizowano poza granicami Polski. W badanej grupie Polaków wydatki urlopowe (w czterech kategoriach) średnio w 54% pokrywały koszt biletów lotniczych (1360 PLN), w 18% noclegów (465 PLN), 17% wydatków przeznaczono na posiłki i napoje (430 PLN), a 10% na inne formy transportu (250 PLN). Warto szukać oszczędności w kosztach przelotów.

Gdy porównamy cztery główne kategorie wydatków, największą część budżetu na jedzenie przeznaczyli Włosi (32%, 1090 PLN), Portugalczycy (29%, 1060 PLN) i Francuzi (29%, 992 PLN). Najmniej na kulinarne zbytki wydali Czesi i Polacy, odpowiednio 18% (500 PLN) i 17% (430 PLN). Stosunkowo dużo na jedzenie i napoje wydawali też kwotowo Brytyjczycy i Szwajcarzy, a jeśli chodzi o udział w wydatkach Holendrzy i Niemcy (28%). Na noclegi największą część budżetu przeznaczyli Węgrzy (20%) i Szwajcarzy, również kwotowo (20%, 870 PLN).

– Wielu klientów Revolut testowało nasze usługi podczas tegorocznych letnich urlopów zagranicznych, wiedzieliśmy to śledząc rekordowe wolumeny transakcji na przełomie lipca i sierpnia. Liczymy, że Revolut przyda im się teraz podczas zakupów w internecie, przelewów międzynarodowych, wyjazdów służbowych i jako podstawowy rachunek płatniczy do codziennych wydatków. W gronie popularnych wśród użytkowników Revolut sprzedawców wyróżniają się Aliexpress, Allegro i PayPal oraz Orlen, McDonald’s i Uber. Mamy tu więc zakupy w sieci i codzienne wydatki na transport i posiłki, pozycje nie związane stricte, lub wcale, z podróżowaniem – mówi Karol Sadaj, country manager Revolut w Polsce.