... ... ...

Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości muszą zapłacić 7 mln zł zaległego podatku

Dodane

31-10-2018

Julia Gugniewicz
Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości muszą zapłacić 7 mln zł zaległego podatku przez to, że kilka lat temu były elementem karuzeli VAT, o czym nie zdawały sobie sprawy.

Jak informuje money.pl, Naczelny Sąd Administracyjny orzekł, że Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości muszą zapłacić 7 mln zł zaległego podatku. Wszystko dlatego, że przed laty były elementem karuzeli VAT.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

AIP pomagają młodym przedsiębiorcom w stawianiu pierwszych kroków w biznesie, działając pod marką Inkubatorów, co pozwala im uniknąć biurokracji, obowiązków rachunkowych i wielu barier, z którymi spotykają się początkujący przedsiębiorcy.

Jak się okazało, działalność na cudzy rachunek postanowiło wykorzystać kilku studentów z Wrocławia, którzy to działając pod skrzydłami AIP, wystawiali faktury za sprzedawany przez nich sprzęt na Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości. Przez takie działanie nieuczciwy startup wciągnął AIP w mechanizm karuzeli VAT.

Początkowo fiskus po zaległy podatek zgłosił się do Inkubatorów ponad 2 lata temu. Wtedy wówczas chodziło o zapłatę 3 mln zł zaległego VAT-u. Izba skarbowa w Warszawie podtrzymała decyzję urzędu skarbowego, ale później decyzję tę uchylił Wojewódzki Sąd Administracyjny. Fiskus nie zgadzał się z tą decyzją, więc odwołał się do Naczelnego Sądu Administracyjnego, gdzie sprawę wygrał.

Jak przyznają władze AIP w rozmowie z money.pl, prowadzone są aktualnie rozmowy z instytucjami finansowymi, by urząd skarbowy umorzył zaległą należność.

źródło: money.pl

Komentarze (0)