23 0 0

PFR Ventures alokował już pierwszy miliard złotych w 21 funduszy VC

Dodane

08-11-2018

Mam Startup
PFR Ventures podpisało już 21 umów inwestycyjnych, w ramach których fundusze Venture Capital zainwestują ponad miliard złotych w polskie innowacje. Tym samym, PFR Ventures alokowało około 40% dostępnych środków.

PFR Ventures, w swoich 5 programach, zawarło już 21 umów inwestycyjnych z funduszami Venture Capital. Z 2,5 mld złotych, którymi spółka dysponuje w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020, alokowany został już pierwszy miliard. Aktywowane zostaną też środki prywatnych inwestorów, aniołów biznesu oraz korporacji, które do inwestycji dołożą dodatkowe 0,5 mld PLN.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

– Instrumenty kapitałowe to jedno z kluczowych narzędzi wsparcia spółek w Programie Inteligentny Rozwój. Dzięki funduszom europejskim ponad 2,5 miliarda złotych trafi do tych najbardziej innowacyjnych – mówi Jerzy Kwieciński, minister inwestycji i rozwoju.

– PFR Ventures wkroczyło na szybką ścieżkę – w przeciągu 4 miesięcy potroiliśmy ilość umów inwestycyjnych z funduszami. To oznacza, że już niedługo te fundusze zaczną aktywnie inwestować w  najbardziej innowacyjne projekty. Mamy nadzieję, że wśród nich znajdzie się polski jednorożec – mówi Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju. 

8 spośród 21 funduszy PFR Ventures spełniło już wszystkie wymogi formalne, które nakłada na nie KNF oraz UOKiK, a co za tym idzie – uzyskały one wpis do ASI. Umożliwia im to rozpoczęcie procesów inwestycyjnych. Pozostałe fundusze są jeszcze w procesie rejestracyjnym.

Wśród 21 funduszy PFR Ventures znajdują się:  

  • PFR Starter: ArkleyBrinc, EEC Magenta Starter, Ventures For Earth, Tar Heel Capital Pathfinder, KnowledgeHub, Xevin VC, bValue, Biomed Innovations;
  • PFR Biznest: Next Road Ventures, Pomerangels, Cofounder Zone, Black Swan, Kogito Ventures, SILBA PFR Otwarte Innowacje: APER Ventures, Montis Capital;
  • PFR KOFFI: Finch Capital, Cogito Capital Partners, Innovation Nest;
  • PFR NCBR CVC: SpeedUp Energy Innovation, EEC Magneta CVC;

Branże, w które chcą inwestować Fundusze VC to przede wszystkim: medycyna, internet rzeczy oraz fintech. Wśród zespołów znajduje się 6 o międzynarodowym charakterze – to inwestorzy, którzy dostrzegli w Polsce potencjał do inwestycji.

Szczegółowa infografika przedstawiająca opis poszczególnych funduszy:

Komentarze (0)