1 0 0

InMotion Labs zaprezentuje swoje innowacyjne rozwiązania podczas Samsung Developer Conference w San Francisco

Dodane

08-11-2018

Informacja prasowa
Firma InMotion Labs, uczestnik drugiej edycji cyklu inkubacyjnego w rzeszowskim Samsung Inkubatorze, zaprezentuje swoją innowacyjną technologię “Moving Sensor” opartą o mikroprocesory Samsung Artik i smartfon Galaxy Note9 podczas odbywającej się właśnie konferencji Samsung Developer Conference 2018.

InMotion Labs to polski startup specjalizujący się w rozwiązaniach z zakresu IoT, skierowanych do miłośników filmowania smartfonami oraz branż: Automotive, Prop-tech i SmartCity. W oparciu o autorskie rozwiązanie “Moving Sensor” wykorzystujące smartfon jako specjalistyczny sensor, InMotion wdrożyło już m.in. technologię termowizyjnego analizowania dostępności biurek w strefach hot-desk, system skanowania karoserii pojazdów dla serwisów samochodowych i narzędzie umożliwiające wykrycie nieprawidłowo zaparkowanych pojazdów. Inżynierowie firmy pracują także nad technologią obrazowania uszkodzeń wnętrza pojazdu w rozszerzonej rzeczywistości z użyciem kamer Samsung Gear 360.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Startup został wybrany spośród trzydziestu aplikacji do drugiej edycji inkubacji w Samsung Inkubatorze w Rzeszowie. Kluczowym kryterium wyboru InMotion do Inkubatora był potencjał pomysłu, a także możliwości wprowadzenia rozwiązania na rynek, stopień zaawansowania prac inżynierskich oraz spójność koncepcji z ideą Inkubatora. Dzięki dedykowanej inkubacji, starannie wyselekcjonowane startupy jak InMotion Labs, mogą liczyć na wsparcie biznesowe i technologiczne, wstęp do dostępnej 24 godziny na dobę przestrzeni coworkingowej i laboratorium wyposażonego w stacje lutownicze, drukarki 3D i oscyloskopy, dostęp do najnowszych urządzeń marki Samsung, jak również wsparcie finansowe umożliwiające wykonanie pierwszych prototypów. Inkubator cieszy się ogromną popularnością, o czym świadczy ilość uczestników na pierwszych urodzinach Samsung Inkubatora.

W tym roku InMotion będzie miał okazję zaprezentować swoje projekty podczas Samsung Developer Conference 2018 (SDC). Podczas tej dorocznej konferencji, tysiące programistów i deweloperów z całego świata wymienia się wiedzą i doświadczeniami oraz wyznacza kierunki rozwoju globalnego rynku mobilnego. Wiodącymi tematami SDC 2018 będą m.in. rozwiązania z zakresu Sztucznej Inteligencji, Internetu Rzeczy, wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości oraz kwestie związane z bezpieczeństwem urządzeń mobilnych i danych użytkowników.

W trakcie konferencji, Sławek Potasz, prezes i założyciel InMotion zaprezentuje między innymi metodologię wykorzystania smartfonów Galaxy Note9 i rodziny procesorów Samsung Artik zastosowaną w prowadzonych projektach.

Komentarze (0)