Międzynarodowe sukcesy polskiego startupu Deko Eko

Dodane:

Julia Gugniewicz Julia Gugniewicz

Udostępnij:

Deko Eko współpracuje z przedsiębiorstwami z całego świata, tworząc estetyczne i funkcjonalne produkty z materiałów odpadowych. W tym roku firma odniosła liczne sukcesy na arenie międzynarodowej i znalazła się na liście Forbesa 60 najbardziej obiecujących startupów założonych przez kobiety.

zdjęcie: Agata Frankiewicz, założycielka Deko Eko, podczas Wawel Dragons Cave Pitch, facebook.com/omgkrk

 

Deko Eko, platforma upcyklingowa założona przez Agatę Frankiewicz, zmienia sposób myślenia o odpadach wśród designerów, konsumentów i dużych korporacji. Współpracuje z najlepszymi projektantami, startupami i producentami działającymi w nurcie upcyklingu, aby przetwarzać odpady pozyskiwane od dużych firm w estetyczne, w pełni funkcjonalne produkty konsumenckie. Dotychczas startup współpracował z takimi firmami jak m.in.: Ikea, Orange, T-Mobile, SUEZ, Polpharma czy L’oreal, w tworzeniu ekologicznych i przyjaznych dla środowiska rozwiązań.

Liczne sukcesy

Niedawno Deko Eko znalazło się w finale prestiżowego konkursu Women Startup Challenge Europe organizowanego przez organizację Women Who Tech. Jest to wydarzenie, które ma na celu zaprezentowanie utalentowanych kobiet inspirujących do zmian oraz finansowanie najciekawszych kobiecych pomysłów biznesowych. Spośród ponad 300 kandydatów, wybranych zostało dziesięć najlepszych startupów kierowanych przez kobiet, w tym Deko Eko.

Co więcej, założycielka organizacji Women Who Tech Allyson Kapin opublikowała na ramach Forbesa listę 60 najbardziej obiecujących startupów założonych przez kobiety. Na liście znalazły się trzy Polki – w tym Agata Frankiewicz, założycielka Deko Eko.

Startup został również doceniony na naszej rodzimej scenie startupowej w Krakowie. 9 października br. Agata Frankiewicz wzięła udział w wydarzeniu Wawel Dragons Cave Pitch, które miało na celu zaprezentowanie firm i startupów z Małopolski przed inwestorami. Doświadczenie zdobyte podczas wielu wystąpień na arenie europejskiej zaowocowało, założycielka Deko Eko zajęła pierwsze miejsce w konkursie.

We wrześniu br. zaś, Deko Eko zostało zaproszone na największą na świecie konferencję dotyczącą pozytywnego wpływu ChangeNOW w Paryżu. Wydarzenie pod patronatem prezydenta Francji Emmanuela Macrona miało na celu zainicjowanie rozmów na temat globalnych problemów. Z kolei Agata Frankiewicz została wybrana do zaprezentowania idei i misji firmy Deko Eko podczas TheNextWomen Pitch Competition, który odbył się 20 września w Londynie.

Plany na przyszłość

Aktualnie startup Deko Eko współpracuje z projektantami i startupami z całego świata, tworząc estetyczne i funkcjonalne produkty ze starannie dobranych materiałów odpadowych największych korporacji. Jest też inicjatorem i aktywnym członkiem Koalicji na rzecz Gospodarki Obiegu Zamkniętego RECONOMY. Z kolei w grudniu br. firma ma w planach wdrożenie nowej, międzynarodowej platformy wraz ze sklepem, która umożliwi zrzeszenie projektantów, przedsiębiorców oraz konsumentów działających w nurcie gospodarki cyrkularnej w jednym miejscu.

Deko Eko znalazło się też w finale czwartej edycji konkursu dla startupów zaangażowanych społecznie – Chivas Venture.