Dwiepaczki.pl - pośrednik usług kurierskich, startup z portfolio SpeedUp Venture Capital Group,  zanotował ponad 300% wzrostu w skali roku. Oprócz nowych rozwiązań poprawiających płynność finansową swoich klientów, spółka Dwiepaczki planuje debiut na NewConnect.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

W 2012 spółka planuje utrzymać tempo wzrostu,  poprzez wdrożenie szeregu nowych usług i produktów. - Internet jest najszybciej rosnącym kanałem polskiego handlu. W dwiepaczki.pl wysyłamy w ciągu roku setki tys. paczek, przekazujemy dziesiątki mln złotych pobrań. Coraz większe zainteresowanie oraz oczekiwania partnerów biznesowych dotyczące poprawienia płynności finansowej zainspirowały nas do przygotowania nowych rozwiązań na tym polu – mówi Michał Łaska – prezes zarządu Dwiepaczki Sp z o.o.

W Polsce mamy obecnie ponad 10 tysięcy e-sklepów. Dwiepaczki dba o swoich klientów, kładąc nacisk na płynność finansową, tak ważną szczególnie w czasach kryzysu. Na początku roku 2012 spółka zaproponuje swoim klientom innowacyjne rozwiązania poprawiające cash flow w e-commerce -przyspieszony zwrot pobrań do kilku godzin od momentu dostarczenia paczki. Płatność przy odbiorze jest drugim, obok przelewu, najpopularniejszym rodzajem płatności.*  Bardzo wygodne i proste rozwiązanie w postaci „faktoringu pobrań” przyspieszy rozwój biznesu. Narzędzie to sprawia, że konsument chętniej przekona się do transakcji, a sklep otrzyma pieniądze szybciej i taniej niż przy użyciu obecnych na rynku pośredników płatności.

Dwiepaczki będzie w dalszym ciągu budować swoją przewagę konkurencyjną i pozycję lidera wśród brokerów usług kurierskich oraz wprowadzać na rynek nowe produkty logistyczne dedykowane ecommerce. - Ok. 93% internetowych sklepów posiada jeszcze własny magazyn. Jesteśmy dopiero na początku zmian w logistyce wysyłek jak również zmian w myśleniu przedsiębiorców o logistyce sklepu internetowego, w kontekście poprawy konkurencyjności optymalizacji kosztów oraz polepszenia jakości usług, skracania czasu dostawy, precyzowania czasu dostawy.  W przypadku zdecydowanej większości z nich znacznie bardziej opłacalne byłby outsourcing usług w tym względzie. Wierzymy, że klienci będą poszukiwać najlepszych rozwiązań logistycznych dla swojej firmy. Można zatem przyjąć, że ten rynek, na którym działamy będzie kontynuował wzrost z podobną dynamiką w stos. do lat ubiegłych –  podsumowuje Michał Łaska – prezes zarządu Dwiepaczki Sp z o.o.

W drugiej połowie przyszłego roku spółka planuje swój debiut na NewConnect, który umożliwi pozyskanie środków na dalszy rozwój nowych produktów logistycznych dedykowanych dla e-handlu. Misją spółki będzie zapewnienie wsparcia logistycznego przedsiebiorstw internetowych w różnej fazie ich rozwoju. Pierwszy krok w tym kierunku został już wykonany. We wrześniu spółka została jednym z pięciu laureatów konkursu „Firma z Potencjałem”, organizowanego przez Capital Express i Agencję Rozwoju Regionalnego S.A. Firma została wysoko oceniona pod względem biznesowym. Nagrodą w konkursie jest wsparcie w przygotowaniu jej do oferty publicznej lub prywatnej.

* Raport E-commerce 2011, Internet Standard

źródło: informacja prasowa

Komentarze (0)