Należąca do grupy IQ Partners spółka any7 sfinalizowała zakup bloga Niezgrani.pl. any7 Sp. z o.o. działa w branży elektronicznej rozrywki -prowadzi sklep z kluczami do gier Inmudo.pl oraz rozwija silnik gamifikacyjny* wykorzystujący mechanikę z gier komputerowych. Blog Niezgrani.pl skierowany jest do miłośników gier  komputerowych, konsolowych, mobilnych oraz społecznościowych. W wyniku przejęcia przez any7 – jak zapowiada Prezes Zarządu spółki – przejdzie on istotne zmiany wizualne oraz funkcjonalne.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Blog Niezgrani.pl powstał w lutym 2010 roku z inicjatywy Jakuba Teppera i Beniamina Durskiego. Obaj mają wieloletnie doświadczenie w pisaniu o grach dla największych serwisów oraz prasy drukowanej. Podstawowym celem projektu Niezgrani.pl było stworzenie alternatywy dla istniejących już witryn i blogów o tej tematyce. Bardzo szybko blog zdobył liczną i stabilną grupę czytelników (ponad 20 tys. unikalnych użytkowników).

Kolejnym krokiem pozwalającym na jego dynamiczny rozwój jest wejście w serwis inwestora strategicznego - any7 Sp. z o.o.

- Gdy tworzyliśmy Niezgranych, myśleliśmy o całkowicie alternatywnej stronie działającej nonprofit zapełniającej lukę w branży growej. Obecnie widzimy, że istnieje silne zapotrzebowanie na stronę o rozrywce elektronicznej w szerszym ujęciu, dla zupełnie nowych graczy gustujących w tego typu zabawie od niedawna. Nie oznacza to zerwanie z dotychczasową grupą - będziemy patrzeć znacznie szerzej na rynek i odpowiadać na jego potrzeby - mówi Jakub Tepper, jeden z założycieli Niezgrani.pl.

Spółka any7 również działa na rynku gier. Rozwija silnik gamifikacyjny o nazwie SnowballEngine, który wykorzystuje mechanikę z gier komputerowych i stanowi unikalne w polskiej skali rozwiązanie technologiczne. Silnik jest możliwy do wdrożenia w różnych typach wirtyn np. w serwisach e-commerce, e-learning, witrynach informacyjnych, serwisach społecznościowych, jak również w działaniach HR. Z drugiej strony, od 2010 roku any7 prowadzi działającą w skali międzynarodowej platfomę cyfrowej dystrybucji (sprzedaży kluczy do gier wideo oraz programów), Inmudo.pl.

- Zakup Niezgranych to przyspieszenie realizacji naszej strategii – powiedział Michał Bakuliński, Prezes Zarządu any7 Sp. z o.o. – W planach mieliśmy budowę własnego serwisu o grach, jednak ostatecznie zdecydowaliśmy się na jego zakup. Niezgrani to bardzo dobry serwis, który chcemy dalej rozwijać. Aktualnie dokonaliśmy kilku podstawowych poprawek w layoucie i funkcjonowaniu serwisu, w drodze są kolejne rewolucyjne zmiany. Wszystkie mają na celu ułatwienie czytelnikom dotarcie do informacji, a redakcji lepszą prezentację dużej ilości codziennych treści - dodaje.

Formalnie spółka any7 istnieje od lipca 2011 roku, kiedy to pozyskała finansowanie od IQ Partners, czołowej spółki o charakterze funduszu venture capital, inwestującej w przedsięwzięcia technologiczne na wczesnym etapie rozwoju. IQ Partners S.A. posiada pośrednio poprzez swój wehikuł inwestycyjny Ventures Hub Sp. z o.o. 31,97% udział w kapitale zakładowym any7.

W portfelu inwestycyjnym IQ Partners są jeszcze dwie spółki odgrywające znaczącą rolę na polskim rynku gier: Gametrade Sp z o.o. oraz Evilport Sp. z o.o. Pierwsza z nich – pod adresem www.gametrade.pl - prowadzi znany każdemu miłośnikowi gier komputerowych serwis ich wymiany. Druga swoje usługi skupia wokół gier typu MMO (Massively Multiplayer Online) i kieruje je do wydawców internetowych (programy afiliacyjne PortMMO) oraz do fanów tego typu gier (źródło gier sieciowych MMOParadise).

* Powstawanie silników gamifikacyjnych oparte jest o implementację mechaniki znanej dotąd z gier do pozagrowych aktywności.

źródło: informacja prasowa

Komentarze (0)