W biznesie bardzo ważna jest umiejętność korzystania z cudzego doświadczenia i wykorzystywania nadarzających się okazji. Konkurs Zacznij.biz jest połączeniem jednego i drugiego." – przekonuje Anna Walkowska pomysłodawczyni i właścicielka projektu Homplex.pl – laureata ubiegłorocznej edycji konkursu Zacznij.biz. Pomysły biznesowe w aktualnej edycji konkursu można zgłaszać  jeszcze do 22 stycznia 2012 roku za pomocą formularzy dostępnych na stronie www.zacznij.biz.pl.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Pomysłodawcy, którzy zadecydują się na wzięcie udziału w konkursie, zyskują nie tylko szansę na pozyskanie inwestora, ale przede wszystkim wiedzę, niezbędną dla skutecznego promowania swojego projektu. Autorzy najlepszych, spośród zgłoszonych, pomysłów zostaną zaproszeni do uczestnictwa w bezpłatnych Innowatoriach – warsztatach prowadzonych przez doświadczonych ekspertów współpracujących z Lewiatan Business Angels. Innowatoria pomogą im przygotować biznesplan i skutecznie zaprezentować się inwestorom.

Tegoroczna odsłona Zacznij.biz to dwa, równolegle realizowane konkursy. Pierwszy, zatytułowany: „Nauka – ukryty potencjał biznesu” skierowany jest do środowisk akademickich: pracowników naukowych, doktorantów oraz studentów na kierunkach technicznych, chcących komercjalizować swój innowacyjny pomysł. Drugi, pod hasłem: „Twój biznes w nowej odsłonie” skierowany jest do mikro- i małych przedsiębiorstw o dużym potencjale wzrostu, działających na rynku w oparciu o rozwiązania z sektora High Tech, poszukujących kapitału na rozwój oraz wdrożenie nowych technologii.

„Poszukując swojego anioła trafiłam na stronę Lewiatan Business Angels z informacją o konkursie Zacznij.biz i poczułam instynktownie, że warto. W tamtym czasie, pamiętam, były jeszcze 2 inne konkursy, ale zniechęcił mnie do nich komunikat, w którym podkreślano "miliony", a nie wspominano o wsparciu merytorycznym. LBA kojarzyło mi się natomiast z wiarygodnością i profesjonalnym środowiskiem Aniołów Biznesu, które bardzo chciałam poznać. Wiedziałam, że nasz projekt jest wyjątkowy, a przy moich zdolnościach pisarskich i analitycznych możemy wygrać ten konkurs. Nie pomyliłam się.” – mówi Anna Walkowska z Homplex.pl, projektu, który dziś rozwija się przy wsparciu Aniołów Biznesu z LBA.

Najbardziej obiecujące pomysły, zgłoszone do obu edycji tegorocznego konkursu Zacznij.biz, będą prezentowane Aniołom Biznesu podczas konkursowej Gali Finałowej w maju tego roku. 

Organizatorem Konkursów jest Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan. Konkursy realizowane są w ramach projektu pt. „Aktywizacja i podnoszenie kompetencji podmiotów rynku aniołów biznesu w Polsce” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, Priorytet 3 – Kapitał dla innowacji, Działanie 3.3  - Tworzenie systemu ułatwiającego inwestowanie w MSP, Poddziałanie 3.3.1 – Wsparcie dla Instytucji Otoczenia Biznesu.

źródło: informacja prasowa

Komentarze (0)