STARTINGOOD KOMPANY – pod tym hasłem toczyć się będzie całodobowa impreza inaugurująca działalność nowego centrum coworkingu przy ul. Berka Joselewicza 21 w Krakowie. Pomiędzy 10 rano w sobotę (28 stycznia) a 10 rano w niedzielę (29 stycznia) organizatorzy zapraszają na warsztaty, konsultacje i wspólne działania twórcze. W sobotę o 21 w sąsiadującym z KOMPANY klubie Literki zagra ENVEE. O energię do działania zadbają dostawcy smakowitości: Anka Skakanka i Głodne Kawałki.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Coworking, choć coraz popularniejszy, wciąż potrzebuje swoich ambasadorów. Gościem specjalnym, prosto z Niemiec, będzie Anni Roolf –  innovation consultant, designer, organizatorka imprez coworkingowych, jeden ze światowych autorytetów w tej dziedzinie, związana z internetowym magazynem Deskmag. Obok Anni pojawią się także rodzimi artyści i specjaliści z różnych dziedzin, którzy będą służyć radą i wiedzą  w ramach aktywności biznesowej „KOnsultuj!”. Omówienie zdjęć zrobionych podczas otwarcia w FOTO KĄCIE poprowadzi Michał Massa Mąsior z Warsztatów Sztuki Fotografii. Dobrą radą i fachowym okiem wesprą uczestników uczestników  przedstawiciele firm architektonicznych, designerskich i projektowych: Mocolocco, Decoroom czy D.O.M. Concept Store.

Organizatorzy chcą stworzyć warunki do doświadczania dobroczynnego wpływu coworkingu na indywidualne projekty i pomysły, pokazać jak obcowanie z innymi w obrębie jednej przestrzeni może inspirować i motywować do działania. Podczas STARTINGOOD KOMPANY można też będzie pokazać siebie i swoje koncepcje: zawiesić wizytówkę w KORYTARZU, pokazać prezentację w formule Pecha Kucha na sesji CONNECTme, wykorzystać potencjał networkingowy. Specjalnie na ten dzień, we współpracy z Targami Dizajnu zaaranżowany zostanie concept store, gdzie będzie można kupić unikatowe ubrania i przedmioty młodych polskich projektantów.

- KOMPANY będzie otwarte dla użytkowników 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniumówi Iwona Kastunowicz-Kozłowska, project manager w KOMPANY. - Postanowiliśmy nawiązać do tego faktu przygotowując imprezę inauguracyjną. W naszej przestrzeni przeplatać się będą tematy tworzące trzon KOMPANY: art, dizajn, IT.

- O znaczeniu przenikania się tych branż opowie Dawid Szczepaniak – współzałożyciel Pride&Glory Interactive. Będzie można zobaczyć prezentację Katarzyny Pawluśkiewicz z D.O.M Concept Store eksplorującą temat oryginałów i podróbek znanych mebli, doświadczyć instalacji LATE z pogranicza typografii, grafiki i architektury, albo skorzystać z całodziennych konsultacji, testów i prezentacji najnowszych tabletów, monitorów, komputerów czy drukarek od firmy RCS. Nowo powstałe Stowarzyszenie ŁAD przygotowało też atrakcje związane z estetyką przestrzeni miejskiej – opowiada Kozłowska.

- Na otwarciu KOMPANY spotkają się ludzie z różnych branż. Chcemy pobudzić ich do rozmowy, współpracy, wymiany doświadczeń – dzięki temu pokażemy, że istotą coworkingu są ludzie, a nie biurkadodaje Grzegorz Święch, pomysłodawca i współzałożyciel KOMPANY.

Wydarzenie ma być także okazją do poznania zrewitalizowanego budynku Spółdzielni Pracy SPÓLNOTA. Obszerne (blisko 1000 m2!), rozłożone na dwóch kondygnacjach wnętrze zaprojektowała Katarzyna Kuchejda -  krakowska architektka, właścicielka firmy KKAT.

źródło: informacja prasowa

Komentarze (0)