Mam przyjemność zaprosić Państwa na kolejną edycję konferencji EduCamp. Spotkamy się w gronie pasjonatów zainteresowanych edukacją, nowymi mediami i technologiami. Stojąc mocno na gruncie edukacji, technologii i Internetu wypatrujemy wzajemnych pól współpracy, inspiracji, motywacji i podejmowania skutecznych działań. Tym razem chcemy skupić się na edukacji szkolnej. W tym celu postanowiliśmy wybrać się do Wrocławia. Wspólnie dążymy do tego, by wybierać z nich to, co najlepsze, i wdrażać do praktyki edukacyjnej.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Celem konferencji jest dostarczenie unikalnych, wartościowych i świeżych informacji, dotyczących edukacji szkolnej. Pośrednim celem jest także wskazanie obowiązujących tendencji, a także przegląd i porównanie różnych działań związanych z nowoczesnym kształceniem.

Organizując konferencję EduCamp School dążymy do jak najpełniejszego spojrzenia na nowoczesną edukację:

  • wnikliwie obserwujemy stan obecny,
  • zastanawiamy się, czego uczy nas przeszłość,
  • bazując na rzetelnej wiedzy,świeżości myślenia i wymianie doświadczeń - rozważamy, jak nasze obecne działania mogą wpływać na przyszłość.

Podczas wrocławskiej edycji konferencji EduCamp skupimy się na szkole i tym, co można zrobić w niej lepszego. Postaramy się określić wyzwania współczesnej szkoły i znaleźć skuteczne sposoby na edukację w dobie internetu.

Konferencja jest idealnym miejscem do zapoznania się z obowiązującymi trendami, realizowanymi projektami i wykorzystywanymi narzędziami. Nieformalna, swobodna i przyjazna atmosfera sprzyja wymianie doświadczeń i kontaktów, które służą ciągłemu rozwojowi, a także w wielu wypadkach - zmianom postrzegania środowiska edukacyjnego.

W EduCampie wezmą udział eksperci z dziedzin związanych z oświatą, szkolnictwem, technologiami edukacyjnymi, nowymi mediami i Internetem. Uczestnicy będą dyskutować o pomysłach i rozwiązaniach korzystnych dla szeroko rozumianej edukacji, o możliwościach współpracy branży internetowej ze szkoleniową, o technologiach, start-upach, filozofii e-learningu i nowych trendach z nią związanych. Główny nacisk będzie jednak położony na nowoczesne realizowanie edukacji szkolnej.

Termin: 23.02.2012 Wrocław
Miejsce: Aula Kolegium Języków Obcych przy Uniwersytecie Wrocławskim.

Udział w konferencji jest darmowy, wymaga jedynie rejestracji na stronie http://wroclaw.educamp.pl gdzie w ciągu kolejnych dni będą ukazywały się informacje na temat prelegentów, programu i dodatkowych atrakcji.

Serdecznie zapraszam

Piotr PESZKO

Komentarze (0)