Jaki jest rynek Equity/Venture Capital w Polsce? Jak się rozwija, jakie panują na nim obecnie trendy i w jaką stronę zmierza? Z jakimi barierami stykają się pomysłodawcy, a jakie czynniki kształtują nowe przedsięwzięcia? Na te oraz wiele innych pytań starają się odpowiedzieć w opracowanym raporcie analitycy grupy SATUS.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Rozwój MSP ma wpływ na rozwój całej gospodarki, szczególnie w czasach spowolnienia gospodarczego. Małe i średnie przedsiębiorstwa mają coraz większe znaczenie w tworzeniu krajowego PKB.  Fundusze typu PE/VC to duże wsparcie dla sektora MSP, w tym również a może przede wszystkim dla pomysłów innowacyjnych, ryzykownych i pionierskich w swojej dziedzinie. Wsparcie co ważne nie tylko kapitałowe. Wiedza i doświadczenie funduszy Venture Capital to wartość, która często wyprzedza swoim wkładem w rozwój projektu, możliwość jego finansowania.

Według ekspertów SATUS coraz więcej dostępnych jest środków dla spółek z obszaru MSP. Szczególnie poszukiwane przez fundusze PE/VC są wysokomarżowe spółki z sektora usług dla biznesu, branży medycznej i telekomunikacyjnej, firmy z obszaru FMCG, czy też specjalistyczne podmioty, które w najbliższych latach mogą być beneficjentami zwiększonych nakładów w sektorze energetycznym. Również spółki będące liderami na rozdrobnionym rynku, mogą liczyć na wsparcie funduszy w procesie konsolidacji. Fundusze te poszukiwać będą intensywnie projektów o wysokiej stopie zwrotu z obszaru: IT, e-commerce, technologii mobilnych, sektora telekomunikacyjnego oraz mediów elektronicznych.

Całość raportu można pobrać tutaj.

źródło: informacja prasowa

Komentarze (0)