Młodzi Polacy podbijają Dolinę Krzemową

Dodane:

Lech Romański Lech Romański

Udostępnij:

Pasjonaci nowych technologii, w przeszłości studenci Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego stają przed szansą zaprezentowania swojego projektu informatycznego przed widownią złożoną z inwestorów w Stanach Zjednoczonych, w tym z Krzemowej Doliny.

Pasjonaci nowych technologii, w przeszłości studenci Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego stają przed szansą zaprezentowania swojego projektu informatycznego przed widownią złożoną z inwestorów w Stanach Zjednoczonych, w tym z Krzemowej Doliny.

PlaceChallenge, projekt, który Marcin Borecki i Jakub Kądziela zapoczątkowali podczas pierwszego w Polsce Startup Weekendu, pokazuje wszystkim młodym przedsiębiorcom, że trzeba mierzyć wysoko – twórcy wyjeżdżają na miesiąc do USA zaprezentować projekt przed największymi funduszami inwestycyjnym, ale też przed potencjalnymi klientami. Projekt jest platformą, która skupia wokół siebie gry rozgrywane w świecie rzeczywistym, to znaczy przy użyciu telefonu komórkowego wyposażonego z GPS oraz podłączonego do Internetu.

Przez kilka lat mojego uczestnictwa w Związku Harcerstwa Polskiego grałem i tworzyłem gry terenowe dla innych. Atmosferę tych rozgrywek chciałbym udostępnić wszystkim chętnym pokazując, że gry nie muszą się odbywać tylko przed ekranem komputera, że polem do gry może być nasze miasto, które dzięki temu możemy odkryć na nowo – Marcin Borecki.

Po 10 miesiącach od rozpoczęcia prac, twórcy postanowili pokazać wszystkim jak działa ich projekt i oficjalnie uruchomić system. Uroczysta inauguracja odbędzie się w Krzemowej Dolinie w dniach 7-8 marca kiedy to na prestiżowej konferencji Launch projekt zostanie oficjalnie pokazany. Konferencja Launch zajmuje się promowaniem najbardziej innowacyjnych projektów z całego świata przed setkami inwestorów i aniołów biznesu, prawnikami oraz mediami. Podczas wydarzenia PlaceChallenge będzie miało swoje stoisko, w którym będzie można zobaczyć jak działają gry, podejrzeć już zakończone rozgrywki i wygrać kupony uprawniające do tworzenia rozgrywek między znajomymi.

Prócz Krzemowej Doliny zamierzamy odwiedzić również inne miejsca w USA, na pierwszy ogień idzie Nowy Jork, Seattle i Las Vegas, a na koniec Los Angeles. W każdym z tych miast uruchamiamy specjalną grę dla mieszkańców, w której będzie można wygrać nagrody. Po więcej informacji zapraszamy na Naszą stronę internetową – Jakub Kądziela.

Wśród prezentowanych gier w Stanach Zjednoczonych będą:

UnLock City – aplikacja służąca do budowania przewodników dla innych osób opartych o zdjęcia ciekawych miejsc na całym świecie. Osoby odwiedzające np. Londyn zwiedzając miasto z mapą i przewodnikiem robią zdjęcia, które automatycznie umieszczane się na mapie. Kolejne osoby odwiedzające miasto będą mogły skorzystać z zdjęć i wskazówek dotarcia do interesujących miejsc.

RunAway – gra, w której o określonej godzinie w danym mieście zostaje umieszczony wirtualny żeton. Od momentu pokazania graczom gdzie jest żeton wszyscy mają 2 godziny na jego znalezienie, przejęcie go i utrzymanie go do końca gry. W międzyczasie inne osoby mogą wyrwać żeton aktualnemu właścicielowi – wystarczy, że zbliżą się do niego na 50 metrów. Wygrywa osoba, która będzie miała żeton w momencie kiedy skończy się czas gry.

Tail – gra przypominająca grę w węża znaną ze starych telefonów komórkowych. Użytkownicy przemieszczając się po mieście mają za zadanie odciąć drogę wężowi przeciwnika lub okrążyć go tak by nie miał gdzie uciec. Gra nie ogranicza użytkowników tylko do pieszych wędrówek, Środek lokomocji jest dowolny.

Wyjazd do Stanów Zjednoczonych to nie tylko promocja Naszego projektu, ale również pokazanie młodym ludziom, że chcieć to znaczyć móc. Dzisiejszy system edukacji nie jest dostosowany do tego by ludzie potrafili swoje pasje zamieniać na projekty odnoszące sukces. Nauka myślenia schematycznego i wręcz wpajanie strachu przed popełnianiem błędów nie pomagają ludziom próbować swoich sił w własnych przedsięwzięciach, które każdego dnia są owiane dużym ryzykiem i wymagające nieszablonowego myślenia. Dodatkowo widzimy, że wiele bardzo ciekawych projektów nastawia się na rynek lokalny zamiast myśleć globalnie. Wszystkim tym osobom dedykujemy ten wyjazd, pokazując, że kto nie próbuje nie zwycięża – Marcin Borecki.

Przez 10 miesięcy tworzenia systemu, PlaceChallenge nie próżnowało i na rynku Europejskim może pochwalić się następującymi osiągnięciami:

  • wygrał I miejsce w kategorii publiczność Warsaw Startup Weekend
  • wygrał I miejsce w kategorii jury i publiczność New Europe Venture Contest (Giełda Papierów Wartościowych)
  • został zaproszony w szkole dla młodych biznesów internetowych Piotra Wilama (twórcy Onetu i wydawnictwa Pascal)
  • wyróżniony jako TOP 20 Europe Startups wybranym przez SeedCamp, Słowenia
  • wyróżniony jako TOP 13 Europe Startups wybranym przez Europe Startup Weekend Battle, Wielka Brytania.

W ostatnich dniach firma Microsoft ogłosiła, że rozpoczyna współpracę z PlaceChallenge plasując projekt jako jeden z najbardziej innowacyjnych na świecie, udostępniając jej nieograniczone zasoby infrastruktury serwerowej, niezbędnej do nieprzerwanej i wydajnej pracy całego systemu całkowicie za darmo.

Wszystkie osoby chętne do śledzenia tego co się będzie działo przez najbliższy miesiąc zapraszamy na Naszą stronę internatową: http://placechallenge.com oraz na bloga, do którego odnośnik znajdziecie na podanej wyżej stronie www.

źródło: informacja prasowa