Zwycięzcą niezwykle gorącego finału drugiej warszawskiej edycji Startup Sauna, fińskiego akceleratora dla startupów pochodzących z państw bałtyckich, został litewski Infogr.am, aplikacja do tworzenia interaktywnych infografik.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Drugie miejsce w konkursie zajął polski startup z AIP Seed Capital – EduKoala, wcześniejszy laureat StartupWeekend Warsaw, tworzący aplikację na telefon do nauki języków. Natomiast trzecie miejsce zajął startup również pochodzący z Polski Sugentum zajmujący się tworzeniem aplikacji wspierających eCommerce.

Kolejna edycja Startup Sauna stała na jeszcze wyższym poziomie niż poprzednia – twierdzi Łukasz Młodyszewski Global Business Development Manager w AIP Business Link odpowiadający za organizację przedsięwzięcia. – Nasi goście z Finlandii byli pod dużym wrażeniem i wszyscy są przekonani, że StartupSuana na trwałe wpisze się w startupową mapę Polski. Kolejna edycja planowana jest już za 6 miesięcy.

Teraz zwycięzców czekają dodatkowe rozmowy kwalifikacyjne, po których dowiemy się, który ze startupów otrzyma możliwość uczestniczenia w 6-tygodniowym intensywnym programie szkoleniowym w Finlandii.

Startup Sauna stworzony został z myślą o startupach szukających inwestycji zalążkowych,  zajmujących się różnymi dziedzinami, pod warunkiem, że mają potencjał do rozwoju na rynkach międzynarodowych. Do tej pory, program ukończyło 48 startupów,  którym akcelerator pomógł uzbierać ponad 8 milionów Euro.

Organizatorem finału jest Polska Przedsiębiorcza oraz AIP Business Link Warszawa. Głównym sponsorem jest PayPal Polska, a wydarzenie wspiera fundusz hardGamma Ventures.

źródło: informacja prasowa

Komentarze (0)