Platforma handlowa Allegro uruchomiła nowy sposób płacenia za zakupy: konto PayU. Wystarczy tylko zapisać dane karty płatniczej na koncie, by móc zapłacić za wybrany towar jednym kliknięciem.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Allegro od momentu powstania kształtuje trendy i wyznacza kierunki rozwoju na polskim rynku e-commerce. Najnowszą przełomową funkcjonalnością jest uruchomienie płatności opartych na idei one-click-buying.

Model one-click-buying, czyli w naszym przypadku zakupy jednym kliknięciem dzięki zapisaniu w koncie PayU danych kartowych, znany jest internautom w wielu miejscach na świecie, w Polsce nie był jednak dotychczas wykorzystywany na szeroką skalę. Dzięki współpracy z PayU uruchomiliśmy taką funkcjonalność i mam nadzieję, że kupujący szybko docenią jej liczne zalety – mówi Przemysław Budkowski, Dyrektor Allegro.

Aby skorzystać z konta PayU wystarczy zarejestrować się używając danych z konta na Allegro oraz zapisać w koncie swoją kartę płatniczą. Po zapisaniu na koncie PayU danych karty kolejne płatności będzie można wykonać jednym kliknięciem. 

Od wielu lat, wspólnie z Allegro, wykorzystujemy zdobyte doświadczenia i ulepszamy nasze rozwiązania, by były one przyjazne dla użytkowników. Tym razem umożliwiamy jeszcze łatwiejsze zakupy na Allegro osobom korzystającym z kart płatniczych i liczymy na to, że liczba zwolenników tej metody płatności będzie wzrastać – mówi Joanna Kuzdak, Dyrektor Zarządzająca PayU S.A.Razem dążymy także do tego, by transakcje odbywały się wszędzie równie szybko i wygodnie jak na Allegro – dodaje.

Płacenie z kontem PayU daje wiele korzyści. Za pomocą wyłącznie jednego loginu i hasła, które są podawane przy zakładaniu konta PayU, można płacić nie tylko na Allegro, ale także w ponad pięciuset innych miejscach w Internecie, bez konieczności dodatkowej rejestracji.

Obok możliwości dokonywania płatności za zakupy za pomocą kilku klików, ogromną zaletą konta PayU jest także najwyższy poziom ochrony danych. Wszystkie dane (zarówno osobowe, jak i dotyczące kart czy rachunków bankowych) podawane są przez kupującego tylko raz i przechowywane bezpiecznie przez PayU S.A., czyli Agenta Rozliczeniowego, nadzorowanego przez Prezesa NBP.

Kupujący ma ponadto dostęp do historii wszystkich płatności wykonanych przez konto
i może w ten sposób stworzyć własną, spersonalizowaną listę zakupów w Internecie. Dzięki szybkiej wyszukiwarce może w dowolny sposób sortować swoje zakupy według określonych kryteriów takich jak data zakupu, status transakcji czy też kwota.

źródło: informacja prasowa

Komentarze (0)