Miesiące planowania, tygodnie nieprzespanych nocy i zespół PlaceChallenge z dumą przekroczył bramy Krzemowej Doliny. Najbliższe dwa dni Polska będzie reprezentowana przez Marcina Boreckiego, który pokaże inwestorom z Krzemowej Doliny podczas konferencji Launch Festival nad czym pracował wraz z swoim zespołem przez ostatnie 10 miesięcy.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Konferencja Launch Festival to projekt Jasona Calacanisa, który tworzył wydarzenie TechCrunch40/50, które przyczynło się do sukcesu takich projektów jak DropBox, Mint, yammer, TripIt czy Powerset, w efekcie końcowym zdobyły dofinansowanie rzędu 5 miliardów dolarów. Obecnie jego najnowszy projekt to konferencja Launch Festival, która ma za danie pomóc młodym firmom w uruchomieniu ich biznesu w Krzemowej Dolinie. W tym celu ściąga do San Francisco najlepsze projekty z całego świata i na dwa dni zamyka je w hali wystawienniczej z setkami inwestorów i aniołów biznesu z całego świata.

Konferencja jest podzielona na trzy części:

  • Launch 1.0 – konkurs dla projektów, które są kompletnie nowe na rynku i nigdy wcześniej nie były opisywane w żadnych mediach, blogach itp. Przedstawiciele projektu musza zaprezentować działające demo produktu.
  • Launch 2.0 – konkurs dla projektów, które miały już swój oficjalny start, ale chcą się pochwalić czymś nowym. Na przykład nową wersją aplikacji mobilnej lub dodatkowymi funkcjami w serwisie.
  • Demo Pit – konkurs, dla projektów, które chcą zaprezentować swój projekt wśród setek inwestorów oraz aniołów biznesu. Najlepsze projekty będą prezentowane na scenie.

W ramach konferencji projekt zdobył dofinansowanie dzięki decyzji rady sędziowskiej, która oceniła PlaceChallenge jako 1 z 10 najciekawszych projektów wśród setek zgłoszonych z całego świata. W ramach konferencji przez dwa dni tj. 7 i 8 marca Marcin Borecki będzie prezentował przy swoim stanowisku dotychczasowe dokonania projektu, zespół oraz model biznesowy. Dodatkowo będzie pokazywał gry, jakie rozegrał w Nowym Jorku oraz Seattle.

Gościem specjalnym będzie Shimon Peres, prezydent Izraela, który przyjedzie na konferencję 7 marca. Wystąpienie będzie częścią jego podróży do Krzemowej Doliny. Jason Calacanis oraz Yossi Vardi zapowiedzieli, że w ramach wystąpienia przeprowadzą panel dyskusyjny. Shimon Peres zapowiedział również, że będzie chciał odwiedzić stoiska projektów, które przyjechały z całego świata – wśród nich jest również PlaceChallenge. Dodatkowo organizatorzy zebrali fundusze na nagrody przekraczające milion dolarów. Pieniądze rozstaną rozdane firmom, które wybierze skład sędziowski podczas dwudniowego wydarzenia.

źródło: informacja prasowa

Komentarze (0)