W dniach 20-21 marca 2012 roku w Hotelu Arsenal Palace w Chorzowie odbędzie się czwarta edycja spotkania biznesowego skierowanego do Małych i Średnich Przedsiębiorstw pn. „InvestExpo. Wiedza, biznes, finanse".

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Organizatorem Forum, które cieszy się coraz większą popularnością zarówno w regionie jak i kraju, stając się śląskim centrum biznesu, jest Instytut Nauk Ekonomicznych i Społecznych. Każda kolejna edycja gromadzi doświadczonych ekspertów gwarantując wysoki poziom merytoryczny wydarzenia. Spotkanie ma charakter zarówno wystąpień jak i paneli dyskusyjnych oraz rozmów kuluarowych, dzięki czemu uczestnicy mają szansę uzyskać kluczowe informacje oraz wskazówki, niezbędne w prowadzonej działalności gospodarczej. Forum jest także doskonałą płaszczyzną wymiany poglądów i doświadczeń w obszarze finansów i inwestycji, współpracy sektora nauki i biznesu, dlatego wśród uczestników nie zabraknie inwestorów, władz samorządowych czy przedstawicieli środowisk naukowych i akademickich.

Forum zostało zainaugurowane w 2009 roku w Katowicach pod hasłem: „Sytuacja na rynku finansowym w warunkach kryzysu gospodarczego”. Druga edycja odbyła się w Warszawie pod patronatem Ponadregionalnej Sieci Aniołów Biznesu – Innowacja. Zeszłoroczne wydarzenie miało miejsce w Chorzowie, a swoim zakresem tematycznym obejmowało takie zagadnienia jak: Aniołowie Biznesu, Innowacje, Obligacje, Nieruchomości oraz Rynek Finansowy.

Tematami wiodącymi tegorocznego Forum będą m.in.: Innowacyjna technologia w działalności MŚP – współpraca sektora nauki i biznesu, możliwości inwestowania na Śląsku, rozwój społecznej odpowiedzialności biznesu czy marketing i PR w firmie, w tym nowoczesny wizerunek i media społecznościowe.

Podczas Forum odbędzie się także konferencja naukowo-informacyjna Ponadregionalnej Sieci Aniołów Biznesu – Innowacja (PSAB-I) pn. „Anielskie Inwestycje wsparciem dla MSP”. Będzie ona poświęcona sieci Aniołów Biznesu w Polsce i wyznaczy najnowsze trendy inwestycyjne w tej dziedzinie. W trakcie tego bloku uczestnicy dowiedzą się także o nowo powstałej inicjatywie Association of Business Angels Networks (ABAN), która ma za zadanie integrację funkcjonujących w Polsce Sieci Aniołów Biznesu - rozwój polskiego rynku early-stage poprzez integrację inwestorów oraz sieci Aniołów Biznesu, współpracujących przy inwestycjach kapitałowych w dobrze rokujące firmy we wczesnych etapach rozwoju. Ponadregionalna Sieć Aniołów Biznesu – Innowacja jest jednym z pierwszych członków tej organizacji.

Forum towarzyszyć będzie także „pitching” w ramach PSAB-I, podczas którego wybrani pomysłodawcy, z najciekawszymi i najbardziej innowacyjnymi ideami, będą mieli okazję zaprezentować swoje pomysły inwestorom. To ogromna szansa dla wszystkich młodych przedsiębiorców, którzy poszukują zewnętrznych źródeł finansowania. PSAB-I działa na polskim rynku od 2010 roku i może pochwalić się kilkoma zrealizowanymi projektami. Chętnych z ciekawymi pomysłami zapraszamy do przystąpienia do Ponadregionalnej Sieci Aniołów Biznesu – Innowacja. Ważnym punktem chorzowskiego spotkania będzie również panel dotyczący roli kobiet w innowacyjnej gospodarce oraz przedsiębiorczości kobiet na Górnym Śląsku. Zeszłoroczny blok kobiecy cieszył się ogromnym zainteresowaniem dlatego w tym roku planujemy powtórzyć ten sukces.

Udział w Forum jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja biuro@ines.org.pl lub pod nr tel.: 32/ 601 22 69

źródło: informacja prasowa

Komentarze (0)