Koniec kalendarza Azteków to nie koniec świata. To zapowiedź zmian jakie właśnie w tym roku mają swój początek. Aulery, najważniejsza nagroda dla młodych firm technologicznych w Polsce rusza w świat i zmienia swoją formułę.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny


Aulery to nagrody dla najlepszych e-biznesów, które wyszły już z początkowej fazy rozwoju. Od 2009 roku nagroda przyznawana była najciekawszym projektom, które prezentowały się w ramach serii spotkań „Aula Polska”. Spotkania te miały być inspiracją dla innych przedsiębiorców do rozpoczęcia swojej działalności. Przez 3 kolejne lata kapituła nagrody nie pomyliła się ani razu przez co każda z nagrodzonych firm cały czas się rozwija i powiększają krajowe PKB.

Artur Kurasiński, współorganizator AulerówNaszą ambicją jest aby Aulery stały się silnym brandem dla międzynarodowej branży e-przedsiębiorców. Chciałbym aby przyznanie tej nagrody było potwierdzeniem wartości firmy w skali międzynarodowej. Rok 2012 jest początkiem działań Auli Polskiej mających zmienić optykę pozycji Polski w regionie Europy Środkowej i Wschodniej. Chcemy aby w perspektywie kilku lat Polska stała się ważną platformą wsparcia w tym regionie dla spółek technologicznych.

Dlatego w tym roku, przy okazji czwartej edycji Aulerów następuje szereg zmian. Najważniejszą z nich jest otwarcie rejestracji dla firm z regionu Europy Środkowo-Wschodniej. Zgłaszać się mogą spółki technologiczne (zarówno aplikacje webowe jak i mobilne). Warunkiem podstawowym przyjęcia zgłoszenia będzie co najmniej roczna historia spółki oraz zgłoszenie się zespołu złożonego z co najmniej dwóch osób (najchętniej osób odpowiedzialnych za część technologiczną i marketingową).

Kolejną nowością jest powołanie Rady Aulerów. Podobnie jak ta Oscarowa® będzie się co roku zmieniać, jednak zawsze będą w niej osób z osiągnięciami w dziedzinach inwestycji, innowacji, rozwoju czy promocji spółek technologicznych w Polsce i na świecie. Z początkowego grona zgłoszeń wybranych zostanie 30 najlepszych projektów a potem 15, które przejdą do finału Aulerów. Podczas finałowej gali 27 kwietnia w Sopocie zaprezentowanych zostaną trzy najlepsze firmy z regionu CEE.

W bieżącym roku swoją obecność w radzie potwierdzili między innymi:

 • Sitar Teli (Doughty Hanson)
 • Marcin Grodzicki (Agora SA)
 • Michał Brański (o2)
 • Carlos Eduardo Spinal (Seedcamp)
 • Grzegorz Marczak (Antyweb)
 • Anti Villponen (ArcticStartup)
 • Bogdan Iordache (How To Web)
 • Natasha Starkell (GoalEurope)
 • Jon Bradfrod (Springboard)
 • Krzysztof Kowalczyk (hardGAMMA Ventures)
 • Daniel Stachowiak (iO Adria Limited)
 • David Bizer (HackFwd)
 • Jaromir Działo (Topicmarks)
 • Piotr Pągowski (HP Polska)
 • Paweł Chudziński (Point Nine Capital)

Zmianie ulegnie także sama statuetka Aulera. Wręczaną do tej pory zastąpi nowa, wykonana przez Polską projektantkę specjalna figurka. Jej oficjalna premiera planowana jest w połowie kwietnia. W tej chwili wiadomo tylko tyle, że nowy Auler będzie niesamowity i nowoczesny. Takie jak projekty, które będą nim nagradzane.

Na stronie http://submit.aulery.com można już zgłaszać swoje projekty. System przygotowany przez firmę Empathy zautomatyzuje proces zgłoszeń. Chętne projekty wypełniają formularz i w przypadku przejścia dalej także poprzez stronę będą przesyłać dane uzupełniające. Przyjmowanie zgłoszeń trwa tylko do 12 kwietnia.

Gala finałowa i wręczenie nowej statuetki Aulera odbędzie się w Sopockiej ERGO Arenie podczas Business Sopot Festivalu (27 kwietnia 2012). Podczas całodniowej imprezy odbędzie się także gala finałowa “Leaders in Poland” i wiele prezentacji i wydarzeń około biznesowych. Organizatorzy Aulerów planują rozdać około 200 bezpłatnych biletów.

Organizację Aulerów 2012 wspierają: Google, Orange, Novel, HP Polska hardGAMMA Venture, Empathy, Studio Grandessa oraz Miasto Gdańsk. Patronami medialnymi są: Gazeta.pl, Wyborcza.biz, o2.pl, WP.pl i Antyweb.pl oraz magazyn „Proseed”.

źródło: informacja prasowa

Komentarze (0)