Nk.pl to największy i najbardziej znany start-up w historii polskiego Internetu. Ponad 5 lat temu 4 studentów uruchomiło serwis, którym w ciągu 2 lat zainteresowało się ¾ polskich Internautów! Nasza Klasa rzuca wzywanie młodym-kreatywnym: Pobijcie nas! I oferuje im wsparcie.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Znalezienie niszy, dobry pomysł, superzaangażowany zespół – to część kluczowych czynników, które przyczyniły się do sukcesu naszej-klasy.pl, obecnie nk.pl. Przykład NK pokazuje też, że sukces na pewnym etapie może przerosnąć oczekiwania twórców projektu, a wówczas przydaje się wsparcie partnerów, którzy dysponują odpowiednim know-how oraz kapitałem. W przypadku NK takimi pierwszymi mentorami okazali się europejscy inwestorzy – bracia Samwer – dzięki którym możliwe było zakupienie serwerów, gdy szturmy internatów czyniły 4 lata temu z Pana Gąbki (byłej ikony serwisu) gwiazdę polskiej sieci.

Aktualnie Nasza Klasa sp. z o.o. przedstawia propozycję dla osób prowadzących start-upy lub zamierzających tworzyć własne firmy związane z Internetem i nowymi technologiami. Ta propozycja to iNKubator - projekt, w którym młody przedsiębiorca może uzyskać know-how od cenionych ekspertów z branży oraz wsparcie technologiczne i finansowe od Naszej Klasy.

Szukamy dobrych projektów – jak nikt inny na rynku wiemy, czego potrzeba początkującym przedsiębiorcom z branży internetowej. Młodym projektom zapewniamy stałą współpracę z mentorami oraz potencjalnymi inwestorami. Skoncentrujemy się na produktach i usługach, które odpowiadają na potrzeby Użytkowników Internetu lepiej niż dotychczasowa oferta rynku - mówi Jakub Borkowski, New Venture Manager w Naszej Klasie i koordynator projektu iNKubator.

Podjęcie współpracy rozpoczyna się od zgłoszenia projektu na stronie inkubator.nk.pl, następnie projekt jest analizowany przez grono ekspertów. Po pozytywnej weryfikacji start-up otrzymuje merytoryczne wsparcie mentorów podczas miesięcznej preinkubacji, która przygotowuje młodych biznesmenów do prezentacji swojego pomysłu przed inwestorami. To spotkanie otwiera drogę do rocznej inkubacji, podczas której nowo założona spółka z o.o. otrzyma wsparcie merytoryczne, finansowe (do 230 000 zł), organizacyjne oraz technologiczne (przestrzeń biurowa, infrastruktura IT), a także marketingowe (możliwość wykorzystania kampanii reklamowej w ramach portalu nk.pl).

Wśród mentorów, którzy już potwierdzili swoje zaangażowanie w projekt znajdują się m.in.: Maciej Popowicz (pomysłodawca, jeden z założycieli i pierwszy prezes Naszej Klasy), Michał Sadowski (prezes zarządu Brand24 S.A.), Łukasz Szymula (Country Manager, TradeDoubler Sp. z o.o.), dr Dariusz Tworzydło (prezes zarządu Exacto Public Relations sp. z o.o., Uniwersytet Wrocławski, Uniwersytet Warszawski), Mariusz Wszołek (Uniwersytet Wrocławski, Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej), Rafał Brzoska (prezes, założyciel i współwłaściciel spółek z Grupy Integer.pl), Maciej Budzich (autor bloga o mediach, marketingu i internecie – blog.mediafun.pl), Jacek Jankowski (VP Games & Products w Hypnotized), Przemek Pluta (PayPal), Marcin Szałek (założyciel CityDeal.pl, obecnie Groupon.pl).

źródło: informacja prasowa

Komentarze (0)