Dwadzieścia trzy projekty w kolejnym etapie konkursu Zacznij.biz

Dodane:

Lech Romański Lech Romański

Udostępnij:

Już tylko 23 pomysłodawców bierze udział w konkursie zacznij.biz, organizowanym przez PKPP Lewiatan. Są to projekty zakwalifikowane do kolejnego etapu po pierwszym Innowatorium i po ocenie biznesplanów przez Jury Konkursu.

Już tylko 23 pomysłodawców bierze udział w konkursie zacznij.biz, organizowanym przez PKPP Lewiatan. Są to projekty zakwalifikowane do kolejnego etapu po pierwszym Innowatorium i po ocenie biznesplanów przez Jury Konkursu.

Siedemnaście projektów walczy w kategorii „Twój biznes w nowej odsłonie”, sześć w „Nauka – Ukryty potencjał biznesu”. Projekty te zostały wybrane przez Jury Konkursu, w skład którego wchodzą eksperci związani z Lewiatan Business Angels: Jacek Błoński, Tomasz Grzybowski, Edward Kozicki, Szymon Kurzyca, Piotr Pajewski oraz Maciej Strzębicki. Większość pomysłodawców reprezentuje branżę nowych technologii, robotykę oraz ochronę środowiska.

Szymon Kurzyca: „Po ocenie biznesplanów z satysfakcją stwierdzam, że coraz więcej autorów projektów opartych na technologiach zwraca uwagę na komercjalizację swoich rozwiązań. Niektóre pomysły zaskakują poziomem zaawansowania technologii będąc liderami w skali świata, inne posiadają atrakcyjne modele biznesowe, które mogą zapewnić im wysokie zyski w krótkim czasie. Zakładam, że nas, członków jury, czeka duże wyzwanie aby z projektów, które zaprezentują się podczas półfinałów, wybrać kilku finalistów.”

Autorzy biznesplanów pozytywnie ocenionych przez Jury wzięli udział w drugim Innowatorium, które odbyło się 30 marca 2012 roku. Był to całodzienny warsztat z prezentacji projektów biznesowych inwestorom. Część pierwszą spotkania prowadzili Szymon Kurzyca oraz Maciej Strzębicki – eksperci związani z LBA. Przedstawili strukturę oraz oczekiwania Aniołów Biznesu dotyczące prezentacji inwestycyjnej (pitching). Trenerami części drugiej byli Artur Bartosiński oraz Adam Gieniusz z firmy Manomay Sp. z o.o., którzy przekazali uczestnikom wiedzę m.in. z zakresu celów i priorytetów prezentacji oraz najważniejszych zasad komunikacji ze słuchaczami. Warsztat miał charakter praktyczny (praca z kamerą, prezentacja przed pozostałymi pomysłodawcami i wzajemne ocenianie się itp.).

Warsztaty okazały się niezwykle przydatne. Czym innym jest napisanie biznesplanu, czym innym odpowiednie zaprezentowanie go czy „sprzedanie”. Większość z nas, uczestników, musiało sporo się nauczyć – ocenił uczestnik szkolenia, reprezentujący branżę IT.

Kolejnym etapem konkursu jest prezentacja projektów przed Jury Konkursu 16-17 kwietnia br. Najlepsi będą mieli możliwość zaprezentowania swoich pomysłów przed inwestorami 17 maja 2012 roku podczas Gali Finałowej.

W skład Kapituły Honorowej Konkursu wchodzą: Bożena Lublińska-Kasprzak – Prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Henryka Bochniarz – Prezydent PKPP Lewiatan, Michał Kleiber – Prezes Polskiej Akademii Nauk, Włodzimierz Kurnik – Rektor Politechniki Warszawskiej.

źródło: informacja prasowa