Grupa Netshare uruchamia nowy serwis – Oddaje.pl, dzięki któremu niepotrzebne rzeczy po wiosennych porządkach nie muszą już trafiać na śmietnik. Aktualnie na stronie znajduje się kilkadziesiąt przedmiotów, które internauci chcą oddać za darmo - wystawienie ogłoszenia jest również bezpłatne.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny


Jan Osik to maskotka nowego serwisu Oddaje.pl, a jego zadaniem jest zachęcanie użytkowników do oddawania niepotrzebnych rzeczy innym internautom.  Zjawisko współkonsumpcji przez internet jest bardzo powszechne, m. in. w Stanach Zjednoczonych, gdzie dużą popularnością cieszą się strony umożliwiające wspólne pożyczki społecznościowe czy korzystanie z samochodu innego użytkownika. W chwili obecnej trudno znaleźć w Polsce przykłady podobnych serwisów, które na dodatek zdobywałyby popularność. Twórcy Oddaje.pl mają jednak ambicje to zmienić.

Zdajemy sobie sprawę, że nasza witryna nie jest pierwszym serwisem tego typu w Polsce, ale wierzymy, że jeżeli tylko dostarczymy internautom odpowiednio dobre narzędzie, to oddawanie rzeczy za pośrednictwem sieci i u nas może stać się zjawiskiem powszechnym - mówi Maciej Pańkowski odpowiedzialny za stronę techniczną Oddaje.pl. Wśród przedmiotów wystawionych do oddania jest wiele gier komputerowych, ale także rzeczy nietypowych, na przykład oferta odstąpienia pracowni plastycznej w Łodzi.

Nie umniejszając aspektów charytatywnych i ekologicznych, oddający zyskuje jeszcze coś ekstra – poczucie, że rzecz, która trafiłaby pewnie na śmietnik, zyska nowego szczęśliwego posiadacza. Taki recycling internetowy jest nieunikniony, jeśli weźmiemy pod uwagę tempo rozwoju konsumpcji w Polsce. - mówi Jakub Oleszek, Project Manager witryny.

źródło: informacja prasowa

Komentarze (0)