... ... ...

Kapitał dla firm ze Śląska i Małopolski – bezpłatna konferencja dla pomysłodawców oraz MSP

Dodane

12-04-2012

Adam Łopusiewicz

Już 23 kwietnia w Parku Naukowo-Technologicznym Euro-Centrum w Katowicach odbędzie się konferencja „Kapitał dla firm ze Śląska i Małopolski – efektywna współpraca w ramach makroregionu”. Organizatorem wydarzenia jest Secus Wsparcie Biznesu oraz PNT Euro- Centrum. Wydarzenie, zorganizowane w ramach II Forum Nowej Gospodarki, skierowane jest do pomysłodawców oraz właścicieli i menadżerów MSP, którzy poszukują nowych sposobów finansowania swoich spółek. Uczestnictwo w spotkaniu jest bezpłatne. Rejestracja odbywa się za pośrednictwem strony www.secuskonferencje.pl i trwa do 20 kwietnia.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Podczas konferencji przedstawiciele młodych i innowacyjnych firm uzyskają możliwość kontaktu z doświadczonymi biznesmenami oraz przedstawicielami nauki i administracji publicznej. Eksperci opowiedzą na pytania jak można pozyskać kapitał na finansowanie innowacyjnych projektów oraz wsparcie ze strony władz lokalnych i krajowych. W programie wydarzenia nie zabraknie debat oraz paneli dyskusyjnych z udziałem specjalistów i znawców rynku. Konferencja będzie również okazją do poznania projektu „Kapitał dla innowacji w obszarze poszanowania energii”.

Organizacja tego typu spotkań i konferencji jest dla nas ważnym elementem działalności. Wiemy, że na początku swojej drogi małe i średnie przedsiębiorstwa borykają się z wieloma problemami. Mamy nadzieję, że nasze porady i wsparcie doradcze pomogą młodym firmom otworzyć się na nowe doświadczenia i ułatwią realizację strategii ich rozwoju - przyznaje Robert Bieleń, wiceprezes Secus Wsparcie Biznesu.

Podczas konferencji zostanie ogłoszony konkurs „Wyścig po kapitał”, skierowany również do małych i średnich przedsiębiorstw, poszukujących finansowania innowacyjnych projektów. Oprócz wsparcia pieniężnego (łączna wartość inwestycji to 6 milionów złotych) młodzi przedsiębiorcy mogą liczyć na wsparcie, doświadczenie, wiedzę i sieć kontaktów fundatorów nagród.

Wspieranie innowacyjnych rozwiązań w gospodarce i tworzenie nowych firm technologicznych jest misją Parku Naukowo-Technologicznego Euro-Centrum. Środki finansowe, którymi dysponuje PNT, wsparcie najlepszych ekspertów w połączeniu z ciekawym projektem biznesowym są pierwszym krokiem do rozwoju najlepszych spółek technologicznych – dodaje Monika Pilip, Członek Zarządu Parku Naukowo-Technologicznym Euro-Centrum. Więcej informacji na temat konferencji znajduje się na stronie www.secuskonferencje.pl.

źródło: informacja prasowa

Komentarze (0)