Dr Burton Lee, wykładowca prestiżowego Uniwersytetu Stanford, amerykański guru w dziedzinie finansowania i rozwijania najbardziej innowacyjnych projektów biznesowych na całym świecie, spotka się we wtorek (17 kwietnia b.r.) z przedstawicielami najlepszych polskich młodych firm działających w AIP Business Link oraz wygłosi wykład dla studentów warszawskiej Szkoły Głównej Handlowej. Obydwa spotkania są otwarte i bezpłatne dla wszystkich zainteresowanych.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Dr Burton Lee od ponad 15 lat nadzoruje i wspiera najbardziej innowacyjne projekty biznesowe na całym świecie, w szczególności z branży hi-tech, a także inżynierii kosmicznej. W  swojej wieloletniej karierze naukowej i biznesowej współpracował m.in. z NASA oraz wieloma innymi amerykańskimi federalnymi agencjami naukowo-technologicznymi, a także z największymi międzynarodowymi korporacjami z branży nowoczesnych technologii (w tym m.in.: Hewlett Packard, GE Global Research, DaimlerChrysler AG). Dr Lee jest również współzałożycielem i mentorem w kilku największych międzynarodowych funduszach inwestujących w najlepsze młode firmy z Doliny Krzemowej i z całego świata (jest dyrektorem zarządzającym w funduszu Innovation Ventures, doradcą w funduszu seedowym Grow VC International, współzałożycielem Space Angels Network – inwestującym w nowe projekty z dziedziny inżynierii kosmicznej). Był doradcą premiera Irlandii w zakresie rozwoju sektora nowoczesnych technologii. Obecnie wykłada Europejską Przedsiębiorczość i Innowację na Uniwersytecie Stanford (USA) oraz wspiera rozwój najlepszych młodych firm z całego świata.

To kolejna wizyta dr Lee w Polsce. We wtorek (17 kwietnia b.r.) dr Burton Lee wygłosi wykład dla studentów SGH p.t. University Reform in Europe: Key to Europe's Future Innovation Performance. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 9:50 na Auli IV w głównym budynku Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie (al. Niepodległości 162, bud. G). Następnie o godzinie 15:15 spotka się ze studentami Politechniki Warszawskiej, gdzie wygłosi wykład pt. „Silicon Valley and Europe: Differences and Importance for Europe” (budynek główny PW, pl. Politechniki 1). Udział w wykładach jest bezpłatny i otwarty dla wszystkich zainteresowanych. Spotkanie współorganizują AIP Business Link i Instytut Gospodarki Światowej KGS SGH.

W godzinach popołudniowych dr Lee spotka się z przedstawicielami firm działających w AIP Business Link – największego w Polsce ekosystemu wspierającego rozwój docelowo 1000 najlepszych polskich startupów. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:00 w poniedziałek (17 kwietnia b.r.) w warszawskiej siedzibie AIP Business Link (Zebra Tower, ul. Mokotowska 1, 12 piętro). Spotkanie jest otwarte również dla firm nie działających w ramach ekosystemu AIP Business Link. Swoje zgłoszenia, zawierające imię, nazwisko, nazwę firmy, zajmowane w niej stanowisko oraz branżę, jaką reprezentujemy prosimy wysyłać na adres: malgorzata.orzel@przedsiebiorca.pl.

źródło: informacja prasowa

Komentarze (0)