Kwietniowy Netcamp z Adobe - trendy IT, rynek mobile, analityka internetowa, wirtualne prawo. Fundacja Netcamp zaprasza w środę 20 kwietnia o godzinie 18:00 na kolejne spotkanie branży IT w Business Club Szczecin.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Na spotkaniu dowiemy się co jeszcze może nas zaskoczyć w IT i jakie trendy panuja na rynku mobile, jak ugryźć analitykę internetową aby efektywnie mierzyć ruch na stronie, czy prawo działa w wirtualnym świecie gier online oraz jakie znaczenie ma technologia w rozwijaniu mobilnego startupa. Gościem specjalnym będzie Adobe. Następnego dnia odbędą się szkolenia z analityki internetowej (Conversion) oraz tworzenia aplikacji mobilnych (Adobe).

Po prezentacjach organizatorzy zapraszają na branżowe dyskusje przy pizzy. Wymagana jest rejestracja na spotkanie i szkolenia. Aby ułatwić networking wśród uczestników i zobaczyć kto się wybiera na Netcampa warto zapisać się na to wydarzenia na Facebooku. Zapisz się już dziś i zaproś swoich znajomych!
Agenda spotkania:

1. Zrób zdjęcie i lepiej wydawaj swoje pieniądze - Arek Skuza, SaveUp.pl

Arek opowie o swoim mobilnym startupie SaveUp, który zmienia sposób robienia zakupów. Wystarczy zrobić zdjęcie produktu by aplikacja rozpoznała przedmiot i wyszukała gdzie można kupić go najtaniej. Będzie też o znaczeniu technologii, ludzi, partnerów i wskaźników w startupie.

2. Jak ugryźć analitykę internetową, czyli o efektywnej strategii mierzenia ruchu na stronie - Mariusz Michalczuk, Conversion

Prezentacja będzie dotyczyła analityki internetowej - czym jest, jak jest postrzegana w oczach wielu ludzi. Mariusz opowie również jak powinien wyglądać prawidłowo zaprojektowany proces analizy ruchu na stronie i podejmowania na tej podstawie właściwych decyzji dotyczących naszej obecności online.

3. Magia i miecz - co może zostać skradzione w wirtualnym świecie? - Rafał Malujda, Radca prawny

Dynamiczny rozwój gier MMO/MMORPG on-line i innych wirtualnych przestrzeni sprawia, iż zasadne są pytania, czy prawo realnie obowiązuje w sieciach, za jakie zachowania można odpowiadać karnie, czy można "ukraść" wirtualny miecz, tarczę i hełm? Ciekawym wątkiem są także prawa własności intelektualnej, a w szczególności prawo autorskie.

4. Czy coś jeszcze może nas zaskoczyć w IT? - Tadeusz Chełkowski, Adobe

Przegląd wybranych trendów  IT,  które zmieniają życie użytkowników i twórców projektów informatycznych z perspektywy Adobe. Podczas prezentacji zostaną przedstawione technologie związane z tworzeniem Rich Internet Application, aplikacji  na urządzenia mobilne, przetwarzaniem procesów biznesowych oraz  zarządzaniem komunikacją z użytkownikami.  Motywem wiodącym prezentacji jest demonstracja związku pomiędzy jakością komunikacji z użytkownikiem, a sukcesem prowadzonego przedsięwzięcia. Prezentacja kierowana jest przede wszystkim do osób prowadzących firmy związane z rynkiem IT , szukających inspiracji do tworzenia nowych produktów lub usług.

A 21 kwietnia w Technoparku Pomerania odbędą się dwa szkolenia:

* Wstęp do tworzenia aplikacji mobilnych przy użyciu narzędzi Adobe - Bartłomiej Soin, Adobe System Engineer

Podczas szkolenia zaprezentowane zostaną metody i narzędzia umożliwiające sprawne tworzenie aplikacji na urządzenia mobile jak smartfony i tablety.

* Opracowanie i analiza KPI na potrzeby analityki internetowej - Mariusz Michalczuk, Chief Web Analyst, Conversion

W warsztacie na podstawie case study uczestnicy wezmą udział w procesie tworzenia KPI (Key Performance Indicators) - od spotkania z przedstawicielami firmy do dobrania metryk i ich analizy. Na tej podstawie będziemy zastanawiali się, co można zrobić, jakie decyzje podjąć, aby poprawić omawiany serwis w wybranych aspektach.

źródło: informacja prasowa

Komentarze (0)