W odpowiedzi na rosnące potrzeby przedsiębiorców prowadzących innowacyjne firmy oraz osób przedsiębiorczych chcących realizować swoje pomysły na biznes w dziedzinie zaawansowanych technologii, szczególnie chemii, biotechnologii, nowoczesnych materiałów lub IT, na terenie Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego Fundacji Uniwersytetu im. A. Mickiewicza zostanie wkrótce oddany do użytku Zespół Inkubatorów Wysokich Technologii.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Zespół Inkubatorów Wysokich Technologii to kolejny element budowanego w PPNT FUAM od ponad 16 lat poznańskiego modelu transferu wiedzy. Dzięki ZIWT oferta PPNT jest jedyną tak kompleksową ofertą wsparcia współpracy nauki z biznesem w całej Wielkopolsce. Powstający w ekspresowym tempie kompleks budynków zostanie oddany do użytku wraz z wyposażeniem już w połowie 2012 roku. Budowa ZIWT jest projektem realizowanym dzięki wsparciu udzielonemu ze środków PO IG w ramach Działania 5.3.

Na powierzchni użytkowej o łącznej wielkości 4600m2 znajdą się wyposażone w meble, sprzęt, instalacje i aparaturę, przeznaczone pod wynajem laboratoria (30m2 i 50m2) chemiczne i biotechnologiczne, pomieszczenia biurowe i magazynowe. Ofertę tych pomieszczeń rozszerzają trzy dodatkowe strefy: laboratorium mikrobiologiczne (150m2), nowoczesna, bezpieczna serwerownia (120m2, 60 szaf 48U z podziałem na niezależne strefy) oraz hala technologiczna (160m2).

Oprócz nowoczesnej infrastruktury, przedsiębiorstwa-lokatorzy uzyskują dostęp do pakietu usług badawczych, proinnowacyjnych oraz okołobiznesowych, wspierających ich rozwój (doradztwo, szkolenia, warsztaty, promocja, audyt technologiczny, pomoc w pozyskiwaniu środków z projektów badawczych UE). Nowo powstałym firmom oferujemy działania inkubacyjne, ułatwiające przetrwanie wstępnej fazy funkcjonowania i dalszy rozwój (m.in. preferencyjne stawki czynszu, wyposażenie, doradztwo). Dzięki tej ofercie innowacyjni przedsiębiorcy nie muszą budować ani tworzyć od podstaw własnych laboratoriów badawczo-rozwojowych. Dla firm z branży chemicznej i pokrewnej wsparciem jest dodatkowa oferta technologiczna, syntetyczna i analityczna istniejącego w ramach PPNT Centrum Zaawansowanych Technologii Chemicznych (CZTChem).

Infrastruktura budynku ZI obejmuje także niezbędne elementy uzupełniające przestrzeń laboratoryjną, umożliwiające komfortową i wydajną pracę (recepcja, sale konferencyjne, przedszkole, parkingi, ksero, klimatyzacja).

Kompleks inkubatorów zlokalizowany jest w Poznaniu, przy ulicy Rubież 46, na terenie pierwszego w Polsce Parku Naukowo-Technologicznego Fundacji UAM. Inwestycja wchodzi w skład infrastruktury innowacyjnej tworząc w Poznaniu tzw. dzielnicę nauki, która w przyszłości może urosnąć do rangi miejsca kojarzonego w społeczeństwie z efektywnym przepływem nauki do gospodarki.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oferty na stronie www.ziwt.pl.

źródło: informacja prasowa

Komentarze (0)