Ponad 6 milionów złotych otrzymają innowacyjne przedsiębiorstwa - zwycięzcy konkursu organizowanego przez Secus Wsparcie Biznesu i Park Naukowo-Technologiczny Euro-Centrum. Do konkursu, który wystartował 23 kwietniu br., mogą zgłaszać się osoby fizyczne oraz małe i średnie przedsiębiorstwa poszukujące kapitału na rozwój nowych i kreatywnych projektów lub realizację strategii rozwoju. Oprócz wsparcia finansowego, organizatorzy konkursu i fundatorzy nagród (Avanu Venture Capital Management, Rubikon Strategy Consultants, LGBS Polska) zobowiązali się do osobistego zaangażowania i podzielania doświadczeniem oraz siecią kontaktów biznesowych.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Ideą konkursu „Wyścig po kapitał” jest promowanie działań i kreatywnych pomysłów, osób fizycznych oraz przedsiębiorstw z sektora MŚP, które mają innowacyjne pomysły lub technologie i poszukują finansowania ich rozwoju.

Konkurs „Wyścig po kapitał” został podzielony na dwie kategorie „200 tyś. Euro na start”, w której nagrodą będzie możliwość uzyskania wsparcia kapitałowego na utworzenie nowej spółki do kwoty 200.000 Euro oraz pakiet informatyczny (sprzęt i doradztwo). Druga kategoria „1,5 mln Euro na przyśpieszenie” to dofinansowanie na rozwój strategii biznesowej w wysokości do 1.5 mln Euro oraz marketingowa sesja strategiczna.

Zainteresowani udziałem w konkursie, mogą zgłosić swoją kandydaturę poprzez wypełnienie formularza rejestracyjnego, który znajduje się na stronie www.wyscigpokapital.pl. Termin rejestracji upływa 30 czerwca 2012r.

Firmy z najciekawszymi pomysłami będą także miały możliwość zaprezentowania się podczas RoadShow organizowanych przez Sieć Łowców Biznesu, a także skorzystać z innych usług świadczonych przez Secus Wsparcie Biznesu. Pierwszą platformą kontaktu jest portal www.lowcybiznesu.pl. Na stronie tej zarejestrowało się już ponad 300 małych i średnich firm szukających wsparcia merytorycznego i finansowego oraz ponad 150 inwestorów, chętnych do wspierania innowacyjnych przedsięwzięć.

Konkurs jest kolejną inicjatywą Secus Wsparcie Biznesu i ma na celu umożliwienie bezpośredniego kontaktu, wspieranie młodych i innowacyjnych firm w zakresie pozyskania know-how i kapitału na dalszy rozwój. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w październiku, a inwestycje zaplanowane są na koniec 2012 roku.

Regulamin oraz bliższe informacje na temat konkursu i znajdują się na stronie www.wyscigpokapital.pl.

źródło: informacja prasowa

Komentarze (0)