Do 20 maja przedłużony został czas na przesyłanie zgłoszeń do udziału w Hack4Europe. Zadaniem uczestników tego trwającego 48 godzin maratonu programowania jest stworzenie aplikacji bazujących na zasobach największej, europejskiej biblioteki cyfrowej – Europeany. Pula nagród w konkursie to 18 000 złotych.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Już 26 maja w Warszawie rozpocznie się polska edycja 48-godzinnego maratonu programowania Hack4Europe. Jest to międzynarodowy konkurs, który ma zachęcać do twórczego wykorzystywania zasobów największej europejskiej biblioteki cyfrowej Europeana. Hack4Europe to cykl europejskich hackatonów, w ramach którego zaplanowane są maratony programowania m.in. w Warszawie, Leuven i Kopenhadze.

Do 20 maja wszyscy zainteresowani udziałem w Hack4Europe mogą rejestrować się na stronie internetowej: www.hack4europe2012-waw.eventbrite.com.

Spośród przesłanych zgłoszeń wybranych zostanie 35 osób, które na czas trwania hackatonu otrzymają dostęp do ponad 20 milionów cyfrowych obiektów dziedzictwa kulturowego Europy – obrazów, fotografii, druków, materiałów audiowizualnych i audialnych. Uczestnikom udostępniony zostanie też interfejs programowania aplikacji (API) Europeany. Zadaniem uczestników Hackatonu będzie stworzenie aplikacji, które pokażą jak można wykorzystać otwarte zasoby kultury.

Najlepsze aplikacje, które powstaną w czasie polskiej edycji maratonu, zostaną nagrodzone w czterech kategoriach:

  • Najbardziej innowacyjna aplikacja,
  • Aplikacja o największym potencjale społecznym,
  • Aplikacja o największym potencjale komercyjnym,
  • Nagroda publiczności,

Opracowane podczas maratonu aplikacje zostaną zaprezentowane 27 maja 2012r. w Klubokawiarni Chłodna 25 o godzinie 16:30.

Laureaci każdej z kategorii otrzymają 2500zł ufundowane przez firmę Black Lion, vouchery o wartości 550EUR do wykorzystania w amazon.com ufundowane przez Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe oraz zaproszenia do odbycia stażu w Centrum Badawczo-Rozwojowym Orange. Ponadto najlepsze aplikacje wyłonione podczas polskiego etapu konkursu będą oceniane podczas europejskiego finału Hack4Europe przez międzynarodowe jury, a nagrody zostaną wręczone w czerwcu tego roku w Brukseli.

Organizatorami tej edycji Hackatonu jest Fundacja Europeana i Narodowy Instytut Audiowizualny. Partnerem merytorycznym wydarzenia jest Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe.

źródło: informacja prasowa

Komentarze (0)