Geek Carrot Girls to cykl spotkań kobiet z branży nowych technologii odbywających się co miesiąc w Warszawie. Główną organizatorką spotkań jest Kamila Sidor, która odpowiadała m.in. za przygotowanie pierwszego w Polsce Startup Weekendu. Spotkania mają na celu promowanie kobiet w IT, inspirować dziewczyny do nauki programowania, zakładania własnych firm i bardziej aktywnego brania udziału w projektach IT.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Marchewkowe pole

Geek Girls Carrots to inicjatywa, która zrodziła się z potrzeby zagrzewania kobiet do działania. Podczas pierwszego w Polsce Startup Weekendu – Kamila Sidor- jego współorganizatorka, była zaskoczona jak niewiele kobiet zgłosiło się do jego udziału: - „Zauważyłam, że pomimo wielu zniżek oraz działań PR-owych, skierowanych do kobiet, pojawiło się ich niewiele. Wtedy postanowiłam zorganizować coś, żeby skupić dziewczyny, które kochają nowe technologie!“. Nie było trzeba długo czekać, aby pomysł przekształcił się w konkretne działania. Tak powstało Geek Girls Carrots.

Marchewki rosną Wiosną!

Na swoim koncie GGC ma już 6 spotkań, a przygotowania do siódmego ruszyły pełną parą. Każde, zorganizowane do tej pory spotkanie było wyjątkową okazją wymiany pomysłów, wiedzy i doświadczeń. Uczestniczki miały niecodzienną szansę poznać inspirujące kobiety – prelegentki, które dzielą się swoimi doświadczeniami. Wszystko po to, żeby zachęcić inne kobiety do działania. Ale prelekcje to nie wszystko. W najbliższych planach GGC znajdują się także warsztaty czy wyjazd integracyjny nad morze . Spotkania odbywają się raz w miesiącu, a z każdym kolejnym przychodzi co raz więcej uczestniczek. Wśród nich są już stałe bywalczynie, ale wciąż pojawiają się nowe twarze. I o to w tym chodzi. Dziewczyny nawiązują znajomości, które na pewno zaowocują nie tylko na polu towarzyskim, ale przede wszystkim biznesowym.

Skąd nazwa?

Dość intrygująca jest sama nazwa tej społeczności - Geek Girls Carrots. - „Słowo Geek – kojarzy się przede wszystkim z mało aktywnym trybem życia, wielogodzinnym programowaniem i niezdrowym jedzeniem – zazwyczaj pizzą. Geek Girls wcale nie muszą wpisywać się w ten nurt. Są aktywne i kreatywne. Lubią pizzę, ale lubią też marchewki. A przynajmniej kolor pomarańczowy. Dlatego trochę na przekór powstała nazwa Geek Gils Carrots“ – mówi Kamila Stępniowska, współorganizatorka GGC i założycielka Taagshirts.

Geek Girls Carrots - Zapraszają!

Najbliższe spotkanie Karotek (bo tak o sobie mówią organizatorki) odbędzie się już w ten piątek, 18. maja o godz. 19:00 w Noa Cowork w Warszawie. Wezmą w nim udział dwie, działające w branży IT prelegentki: Magdalena Ostoja-Chyżyńska - Usability Engineer oraz Helena Pryłowska - projektantka specjalizująca się w identyfikacji wizualnej. Po części oficjalnej zaplanowany jest wieczór integracyjny w klubokawiarni Znajomi Znajomych.

Komentarze (0)