Narodowy Instytut Audiowizualny, Fundacja Europeana oraz Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe mają przyjemność zaprosić na wyjątkowe wydarzenie z pogranicza technologii i kultury - finał krajowego etapu międzynarodowego konkursu Hack4Europe. Odbywający się 26 i 27 maja 2012r. w Warszawie hackaton Hack4Europe to dwudniowy maraton programowania, którego uczestnicy stworzą aplikacje z wykorzystaniem otwartych zasobów Europeany - największej europejskiej biblioteki cyfrowej.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Finał odbędzie się 27 maja 2012 roku o godzinie 16:30 w Klubokawiarni Chłodna 25 w Warszawie.

Podczas tego wydarzenia zaprezentowane zostaną prototypy aplikacji opracowanych przez uczestników konkursu, publiczność wybierze zwycięzcę nagrody specjalnej, a jury ogłosi oficjalny werdykt.

Hack4Europe jest cyklem europejskich hackatonów, w ramach którego zaplanowane są maratony programowania m.in. w Warszawie, Leuven i Kopenhadze. Zadaniem uczestników każdego z maratonów jest opracowanie aplikacji bazujących na cyfrowych zasobach europejskiej biblioteki cyfrowej Europeany. Najlepsze aplikacje wyłonione podczas każdego z europejskich półfinałów konkursu zostaną następnie ocenione przez międzynarodowe jury i nagrodzone podczas finału konkursu w Brukseli.

źródło: informacja prasowa

Komentarze (0)