W dniach 12-13 czerwca w Krakowie po raz pierwszy odbędzie się Bitspiration – międzynarodowa konferencja poświęcona biznesowi, rynkowi startupów i VC oraz nowym technologiom. Swój udział w wydarzeniu potwierdzili m.in. współtwórca YouTube’a Jawed Karim, Jon Bradford - dyrektor zarządzający funduszu Springboard oraz pierwszy telefoniczny haker, John Draper.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny


Bitspiration to unikatowe wydarzenie w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, które może stanowić przeciwwagę dla takich imprez na technologicznej mapie Europy Zachodniej jak LeWeb w Paryżu, NEXT w Berlinie czy The Next Web w Amsterdamie. W zamiarze twórców Bitspiration ma stać się najważniejszą konferencją w regionie CEE, skupiającą z jednej strony światowe sławy branży nowych technologii, którą w tym roku będą reprezentować m.in. Jawed Karim (współtwórca serwisu YouTube i inwestor), John Draper (pierwszy telefoniczny haker) czy Mamoon Hamid (inwestor w Dolinie Krzemowej), jak również ekspertów w dziedzinie IT i inwestycji w Europie Środkowo – Wschodniej, takich jak Natasha Starkell (blogerka i autorka TechCrunch Europe) czy Paul Jozefak (inwestor i partner w Liquid Labs).

Chcemy, żeby ta konferencja była inna niż wszystkie, dlatego postawiliśmy na elementy, które czynią to doświadczenie wyjątkowym dla uczestników: ludzi, atmosferę i dostępność prelegentów – mówi współorganizator Bitspiration, Krzysztof Kowalczyk, partner w funduszu HardGamma Ventures. Dlatego konferencja ma limit w postaci 150 uczestników i odbędzie się w kawiarniach na Kazimierzu w Krakowie. – Ograniczona liczba uczestników oraz niepowtarzalny klimat krakowskich kawiarni, nadających wydarzeniu swoisty artystyczno- intelektualny klimat sprawiają, że łatwo jest nawiązać relacje z innymi uczestnikami i wynieść z konferencji coś dla siebie – zauważa współorganizator Bitspiration, Andrzej Targosz, prezes Fundacji Wspierania Edukacji Informatycznej PROIDEA.

Kraków został wybrany na miasto dla Bitspiration nieprzypadkowo. – Na europejskiej scenie startupowej widzimy bardzo dużą aktywność Londynu, Berlina, a ostatnio Paryża. Każde z tych miast chciałoby zostać europejską Doliną Krzemową – zauważa Krzysztof Kowalczyk. – Chcielibyśmy, aby Polska, a szczególnie Kraków, dołączyły do tej czołówki i stały się liderem dla regionu Europy Środkowo-Wschodniej – dodaje. Kraków już jest znany jako mekka świetnych inżynierów – swoje siedziby mają tu R&D Motorola, Google czy IBM. – Chcielibyśmy pokazać światu, że obok programistów, mamy też innych ekspertów w dziedzinie nowych technologii, od biznesu i inwestycji po komunikację – mówi Andrzej Targosz.

Można jeszcze nabywać bilety na Bitspiration za pośrednictwem strony internetowej www.bitspiration.com, a także dołączyć do wydarzenia na Facebooku.

źródło: informacja prasowa

Komentarze (0)