T-Mobile uruchomił platformę do współpracy ze środowiskami zaangażowanymi w tworzenie startupów - serwis innowacje.t-mobile.pl. Równocześnie ruszył pierwszy konkurs na najlepszy serwis mobilny. Do wygrania jest 50 000 złotych.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Innowacyjność to jedna z trzech głównych wartości marki T-Mobile. Najnowsze technologie, nowoczesna myśl i pionierskie rozwiązania są celem i znakiem firmowym Polskiej Telefonii Cyfrowej. Dlatego T-Mobile uruchomił pod adresem innowacje.t-mobile.pl platformę do współpracy ze środowiskami twórczymi. Nowy serwis to miejsce, gdzie każdy kto ma pomysł na ciekawy startup, może skontaktować się z PTC przedstawiając propozycję realizacji wspólnego projektu. W celu zachęcenia twórców na dobry początek startuje konkurs na serwis mobilny, w którym nagrodą jest 50 tysięcy złotych i wsparcie w realizacji projektu.

Portal innowacje.t-mobile.pl podzielony został na trzy działy: dział Open API, Open Innovation oraz dział Start up! Pierwszy z nich jest bramą do świata możliwości wykorzystania serwisów operatora do stworzenia własnej usługi, czyli API. T-Mobile udostępnia w nim również szereg artykułów, informacji o funkcjach API i możliwości ich wykorzystania oraz przykłady zastosowania Open API. Dział Open Innovation został przygotowany z myślą o wszystkich kreatywnych ludziach z umiejętnościami programistycznymi. Na osoby, które najlepiej wykonają przygotowane przez T-Mobile zadanie, zgodnie z zamieszczonymi w specyfikacji wymogami, czekają nagrody pieniężne w wysokości 10 tysięcy złotych. Równolegle rozpoczął się konkurs na serwis mobilny o tematyce lifestyle, zielonej technologii & życia oraz komunikatorów, gdzie nagrodą jest 50 tysięcy złotych. Dział Start up! to punkt kontaktowy między partnerami, zespołami gotowymi do współpracy z operatorem. Tu wszyscy chętni mogą zgłaszać T-Mobile swoje pomysły. Najlepsi otrzymają wsparcie T-Mobile w promowaniu i prowadzeniu projektu.

T-Mobile z MamStartup.pl

Doceniając potencjał jaki drzemie w firmach oraz zespołach developerskich pracujących w tym samym otoczeniu co PTC, T-Mobile proponuje połączenie sił we wspólnej pracy. Jednym z pierwszych tego typu przedsięwzięć jest współpraca z portalem MamStartup.pl, koncentrującym się na tematyce tworzenia i prowadzenia startupów. MamStartup.pl jest partnerem T-Mobile w nadchodzących wydarzeniach.

źródło: informacja prasowa

Komentarze (0)