Pod koniec maja wystartowała wersja testowa nowego ogólnopolskiego portalu edukacyjnego skierowanego do wszystkich, którzy chcą poszerzać swoją wiedzę i dzielić się nią z innymi. Platforma ma na celu zrewolucjonizowanie systemu nauczania i umożliwienie każdemu, kto posiada specjalistyczną wiedzę i umiejętności, stania się nauczycielem. Użytkownicy będą mogli przebierać w ciekawych ofertach, które zarezerwują bezpośrednio na stronie internetowej.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Educadvisor.com to innowacyjna, a zarazem prosta w obsłudze platforma, umożliwiająca szybkie tworzenie i publikowanie autorskich kursów i szkoleń oraz wymianę materiałów do nauki. To również internetowa baza najróżniejszych zajęć oraz treningów (zarówno w formie online, jak i tych w formie tradycyjnej) z całego kraju, na które można zapisywać się korzystając bezpośrednio z nowego serwisu. Zgromadzona oferta informacyjna dotyczy zarówno kursów akademickich, profesjonalnych, jak i hobbystycznych. Serwis przeznaczony jest dla wszystkich, którzy chcą znaleźć zajęcia rozwojowe, ułatwić i przyśpieszyć naukę, jak również dzielić się zdobytą wiedzą z innymi użytkownikami, tworząc własne kursy i szkolenia.

- Wiele osób posiada wiedzę ekspercką w określonej dziedzinie - począwszy od swojego hobby, poprzez dane zagadnienie naukowe, aż po tematy poruszane w życiu zawodowym. Niewielu ma jednak świadomość, że taką wiedzą lub umiejętnościami można się dzielić z innymi, zarabiając przy tym pieniądze. Dzięki educadvisor.com stworzenie własnego kursu (online lub tradycyjnego), oraz promowanie go na portalach społecznościowych będzie niezwykle proste. – mówi Antoine Lepretre, współtwórca projektu.

Ideą powstania educadvisor.com jest zdemokratyzowanie edukacji poprzez umożliwienie procesu „nauki wszystkiego przez każdego”. Użytkowników portalu educadvisor.com łączy przede wszystkim czynnik społeczny – możliwość wymiany ze znajomymi informacji, materiałów edukacyjnych, czy też recenzji na temat kursów, a także oferowanie innym swoich umiejętności, a w konsekwencji wspólne rozwijanie pasji i talentów.

- Ludzie coraz chętniej wyrażają swoje opinie w Internecie na temat znanych i sprawdzonych usług. Dzięki temu wybór studiów, szkoleń, czy produktów będzie coraz bardziej świadomy - tłumaczy Maciek Bogaczyk, współtwórca portalu.

Platforma umożliwia również studentom wzajemną wymianę materiałów edukacyjnych, np. notatek z zajęć, czy streszczeń artykułów, które okazują się pomocne przy nauce. Za publikowane materiały użytkownik może pobierać opłatę lub udostępniać je za darmo.

- Po zakończeniu kursów lub szkoleń, wiele osób wyrzuca własne notatki i inne materiały szkoleniowe. Bardzo niewielu bierze pod uwagę udostępnienie notatek innym, a potencjalnie mogliby zarobić na nich trochę pieniędzy do ich studenckiego budżetu. Mogą też stać sie korepetytorami dla młodszych kolegów i koleżanek, bo przecież przygotowując dobre notatki i streszczenia, zdobyli wartościową wiedzę – mówi Antoine.

Wersja testowa educadvisor.com ruszyła z końcem maja 2012 roku w dwóch wersjach językowych: polskiej i angielskiej, a niebawem również francuskiej. Serwis powstał przy współpracy z zespołem Futurity.pl. Od kilku miesięcy projekt jest rozwijany w Inkubatorze Przedsiębiorczości działającym przy prestiżowej uczelni HEC Paris.

źródło: informacja prasowa

Komentarze (0)