Duckie Deck to pierwszy polski startup, który będzie miał okazję wystartować podczas konferencji LAUNCH Education & Kids w siedzibie Microsoftu w Mountain View. Z setek zgłoszonych projektów z całego świata, wyłonionych zostało 30, które będą mogły wygłosić prezentację podczas dwudniowego wydarzenia. Organizatorem konferencji jest Jason Calacanis, internetowy przedsiębiorca, bloger. Co-founder konferencji TechCrunch 50, na której wystartowały m.in. Dropbox czy Yammer. Współtworzył m.in. Mahalo.com, Weblogs Inc., oraz telewizję internetową ThisWeekIn. Od 2011 organizator konferencji LAUNCH, podczas której wyłonione w kilkuetapowych eliminacjach start-upy mają szansę zaprezentować się przed dziennikarzami, blogerami i inwestorami. Podczas bieżącej edycji Calacanis stawia na start-upy związane z edukacją.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Temat edukacji nie jest obcy twórcom Duckie Deck. Rafał Han (CEO) ma bardzo szerokie doświadczenie właśnie w tej dziedzinie. Z powodzeniem stworzył działający na polskim rynku serwis ciufcia.pl będący numerem jeden wśród serwisów edutainmentowych kierowanych dla dzieci w wieku 2-5 lat.

Duckie Deck to kolejny krok w edukacji najmłodszych użytkowników internetu. Produkt to międzyplatformowa przestrzeń edukacyjna dla dzieci. Stworzony został pod okiem specjalistów zajmujących się rozwojem dzieci, oraz doradców z różnych części świata. Mateusz Stec (CTO) odpowiedzialny za rozwój produktu stawia na prostotę i lekką technologię. Duckie Deck oprócz zabaw rozwijających poszczególne kompetencje (skille) u dzieci został wyposażony w część dla opiekuna. Rodzic otrzymuje narzędzia pozwalające na bilansowanie rozwoju kompetencji u dziecka.

Zachęcamy do śledzenia @duckiedeck na Twiterze, gdzie na bieżąco będziemy was informować o przebiegu eventu LaunchEdu, na który wybraliśmy się w składzie Rafał Han (CEO), Marek Przystaś (COO) oraz Mateusz Stec (CTO).

źródło: informacja prasowa

Komentarze (0)