Ogarnik.mobi to innowacyjna usługa biznesowa, która przypomina o terminach płatności ZUS i podatków. Przeznaczona na urządzenia z Androidem oraz klasyczne telefony komórkowe dostarcza informacje księgowe bezpośrednio na telefon przedsiębiorcy. Aplikacja na Android jest dostępna w sklepie Google Play, a aplikacja WWW na stronie www.Ogarnik.mobi.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Jak Ogarnik.mobi pomaga przedsiębiorcom?

Najważniejszym zadaniem jest przypominanie o ważnych terminach związanych z prowadzeniem firmy (np. terminy płatności podatków) oraz pomoc w przetwarzaniu informacji otrzymanych od księgowego (biura rachunkowego). Za pomocą prostych środków (aplikacja Android lub SMS) użytkownik otrzyma na swoją komórkę precyzyjną informację: co, kiedy i w jakiej wysokości musi zapłacić lub jakie decyzje podatkowe ma podjąć. Informacje o kwotach są uzupełniane na stronie WWW, przez księgowego współpracującego z przedsiębiorcą – planowana jest szybka integracja Ogarnik.mobi z najpopularniejszymi programami do prowadzenia księgowości.

Poza wspieraniem komunikacji pomiędzy właścicielem firmy a księgowym Ogarnik.mobi na Androida ułatwia prowadzenie biznesu dzięki 5 kalkulatorom biznesowym:

  1. wynagrodzeń z parametrami
  2. podatkowy PIT
  3. odsetkowy
  4. VAT
  5. walutowy

Dlaczego Ogarnik.mobi jest lepszy od klasycznego kalendarza?

Biznes toczy się swoim torem a o wielu terminach zapomnieć nie można, a czasami się to zdarza. Kalendarz płata często figle i terminy płatności wypadają w święta a wtedy trzeba pamiętać o nich kilka dni później. A informacja o kwocie zobowiązania przedsiębiorcy jest przekazywana przez księgowych telefonicznie lub podczas osobistych spotkań. Uważamy, że to wszystko można jednak „ogarnąć”, terminy biznesowe także.

Ogarnik.mobi zada nam kilka pytań związanych z naszą działalnością gospodarczą. Pytania są proste, odpowiedzi prawie oczywiste, jeśli prowadzi się działalność. Wypełnienie kreatora firmy zajmuje do 60 sekund, w zamian otrzymujemy ściśle dopasowane do naszej działalności przypomnienia przez cały rok. Pole, na którym wygrywa Ogarnik.mobi to właśnie komunikacja pomiędzy przedsiębiorcą a księgowym.

Ogarnik.mobi ogranicza zbędną pracę w biurze rachunkowym, ponieważ księgowy uzupełnia tylko kwotę należności, a usługa wysyła komplet informacji bezpośrednio na komórkę klientów biura rachunkowego. Informacja jest natychmiast dostępna u końcowego odbiorcy - jest to szczególnie ważne w przypadku zmian w kwocie płatności np. VAT.

Aplikacja na Androidzie zawiera dodatkowo pakiet przydatnych kalkulatorów, które pomogą przedsiębiorcy w podejmowaniu decyzji biznesowych.

Dla kogo przeznaczony jest Ogarnik.mobi?

Młodzi (także duchem) przedsiębiorcy, samozatrudnieni lub zarządzający firmą, otwarci na możliwości nowoczesnych telefonów w zakresie przetwarzania informacji biznesowych. Takie osoby są skupione na swoim startupie lub rozwijającej się firmie, mogą zapomnieć o konieczności zapłaty zobowiązań wobec Państwa lub podjęcia kluczowych dla nich decyzji. Ogarnik.mobi ma im pomóc w ich pracy przez przypominanie o ważnych dla ich działalności datach, ponadto ułatwi obliczanie różnego rodzaju wartości przydatnych w biznesie (np. kwota podatku dochodowego, kwota wynagrodzenia).

Ile kosztuje Ogarnik.mobi?

Każdy przedsiębiorca korzystający z Ogarnik.mobi rozpoczyna od trzymiesięcznego Okresu Oceny (trial), który pozwala w pełni zapoznać się z możliwościami rozwiązania. W tym czasie podejmuje decyzję, czy wersja Ogarnik.mobi z Gwarancją (czyli płatna) spełnia jego oczekiwania. Zawsze może też pozostać przy wersji bezpłatnej, lecz z ograniczoną funkcjonalnością np. brak informacji o kwotach od biura rachunkowego.

Roczna Gwarancja uprawniająca do korzystania z pełnej funkcjonalności oraz wsparcia technicznego kosztuje już od 6,67 zł netto miesięcznie przez okres 18 miesięcy. Użytkownicy kupujący Gwarancję zapłacą 119,99 zł netto.

Dla biura rachunkowego konto w Ogarnik.mobi wraz z API do integracji z oprogramowaniem księgowym są bezpłatne.

Varico: w biznesie warto na nas liczyć

Z zaangażowaniem dostarczamy, wdrażamy i dajemy gwarancję na godne zaufania programy finansowo-księgowe. Jesteśmy blisko małych i średnich firm, które oczekują kompleksowej obsługi informatycznej wspierającej rozwój ich biznesu. Od 1989 roku z produktów Varico korzystają głównie biura rachunkowe, działy księgowości oraz firmy handlowe. Jako pierwsi w Polsce, w naszym segmencie rynku, wdrożyliśmy System Zarządzania Jakością, zgodny z normą ISO 9001. Docenili nas Klienci, ponieważ ponad połowa z nich współpracuje z Varico dłużej niż 10 lat.

Ogarnik.mobi jest pierwszym z cyklu projektów, przeznaczonych na rynek mobilny.

źródło: informacja prasowa

Komentarze (0)