Xevin Investments, jeden z aktywniejszych graczy wśród funduszy venture captital, rozszerza działalność, kierując swoje inwestycje w stronę Europy Wschodniej.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Na czele rumuńskiego zespołu stanął Marcin Janicki, związany od 2005 roku z rynkami Europy Wschodniej. Za swój cel obrał wyszukiwanie projektów ecommercowych, ale i tych opartych na nowych technologiach. Fundusz już od pewnego czasu obserwuje potencjał nie tylko rumuńskiego rynku, ale również bułgarskiego, węgierskiego i chorwackiego.

Pierwszym krokiem w zagranicznej ekspansji funduszu będzie intensywne pozyskiwanie partnerów z rynku bałkańskiego. O planach rozwoju opowiada sam Janicki: - Wejście na rynki Europy Wschodniej to z jednej strony duże wyzwanie, a z drugiej naturalne następstwo rozwoju Xevin Investments. Z dużym doświadczeniem zbudowanym na rodzimym rynku ruszamy na poszukiwania innowacyjnych projektów online, z zakresu ecommerce i nowych technologii. Interesują nas niszowe pomysły, gdyż wierzymy w to, że Internet nie jest jeszcze wyeksploatowany w 100%. Kolejnym etapem naszej ekspansji będzie dywersyfikacja działań i skierowanie portfela funduszu w stronę rynku nieruchomości.-

Xevin Investments to fundusz venture capital specjalizujący się w nowych mediach, technologiach, Internecie i telekomunikacji. Kilkunastoletnie doświadczenie i wiedza założycieli, nabyte w najdynamiczniejszych polskich firmach internetowych, świadczą o przewadze strategicznej funduszu w Europie Wschodniej. Portfolio Xevin Investments to przede wszystkim spółki ecommercowe i oparte na nowych technologiach, w tym m.in. Red Sky, Highclass.pl, Gametrade czy iSecure.

źródło: informacja prasowa

Komentarze (0)