Najbardziej postępowa wyszukiwarka napędza przełomowe odkrycia, dodaje koloru do historii rodziny i ustanawia popularną sieć rodziny na pozycji wiodącego gracza na rynku historycznych treści.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

MyHeritage, najbardziej popularna sieć rodzina w Internecie ogłosiła dzisiaj oficjalne uruchomienie Super Wyszukiwarki, potężnej nowej wyszukiwarki historii rodziny w celu ułatwienia rodzinom na całym świecie odkrywania historycznych danych i długo utraconych krewnych. Super Wyszukiwarka jest zdolna do przeszukania miliardów dokumentów w ciągu kilku sekund jak również zawiera najbardziej międzynarodowe źródła historycznych treści i drzew genealogicznych.

Z prostym i nowoczesnym interfejsem użytkownika, inteligentną funkcją wyszukiwania, ogromną biblioteką treści w tym miliardem globalnych profili drzew genealogicznych i największą na świecie kolekcją historycznych gazet jak i elastyczną metodą płatności, Super Wyszukiwarka podnosi poprzeczkę i i udostępnia nową wartość i wybór dla miłośników historii rodziny.

Z ponad 63 milionami zarejestrowanych użytkowników, MyHeritage stał się zaufanym domem w Internecie dla rodzin pragnących poznać swoją historię rodziny, udostępniać wspomnienia i pozostawać w kontakcie z krewnymi. Oficjalne wprowadzenie Super Wyszukiwarki, która była dostępna w wersji Beta od kwietnia 2012 potwierdza pozycję firmy MyHeritage jako wiodącego dostawcę historycznych treści m.in po przejęciu firmy WorldVitalRecords i FamilyLink i powołanie byłego założyciela i prezesa Footnote.com Russa Wildinga w celu wzrostu zawartości treści i inicjatywy zapewnienia bezpłatnego przeszukiwania Spisu Ludności USA z 1940 r.

Miejsce numer jeden dla globalnych badań online

Dostępna w 38 językach, Super Wyszukiwarka jest najbardziej wielojęzyczną wyszukiwarką historii rodziny łamiącą barierę podziałów geograficznych i językowych w badaniach genealogicznych. Super Wyszukiwarka automatycznie tłumaczy i wyszukuje potencjalne inicjały, synonimy i warianty pisowni. Na przykład szukając William'a wyszukiwarka będzie również sprawdzać wszystkie osoby o imieniu Bill, Vilhelm, Guillaume, Guglielmo i wiele innych wariancji nawet jeśli zostały napisane w innych alfabetach, takich jak rosyjski i hebrajski. Zwiększa to szanse na znalezienie cennych informacji w ogromnych zasobach z treściami na MyHeritage nie wymagając od użytkowników, aby próbowali takich zmian samodzielnie.

Najważniejsze treści

Z potężną mieszanką historycznych danych i utworzonymi przez użytkowników informacjami w drzewach genealogicznych na MyHeritage, Super Wyszukiwarka pomaga miłośnikom historii rodziny przebić się przez mur w swoich badaniach genealogicznych dodając koloru do swojej rodzinnej historii. Na MyHeritage znajduje się ponad 4 miliardy danych w tym w dużej mierze z USA, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Australii i Kanady. Niektóre kolekcje są dostępne tylko i wyłącznie na MyHeritage, a wszystko to dzięki licencji na dane z ważnych baz danych innych firm. Użytkownicy mogą znaleźć dane urodzin, ślubów, zgonów, pogrzebów, spisy ludności, imigracji, roczniki i inne rodzaje danych jak również mogą przeglądać skany oryginalnych dokumentów. Super Wyszukiwarka zawiera największą na świecie historyczną kolekcję gazet (obecnie około 120 milionów stron sięga XVIII wieku), ponadto znajdują się w niej spisy powszechne z 1930 i 1940 roku, wszystkie spisy powszechne z Wielkiej Brytanii w latach 1841 i 1901 oraz treści z historycznych stron MyHeritage, WorldVitalRecords i FamilyLink.

- Super Wyszukiwarka reprezentuje przełom innowacji w branży historii rodziny - powiedział założyciel i dyrektor generalny MyHeritage Gilad Japhet. - To przekształca rodzinną historię w doświadczenie, które jest bardziej globalne, dostępne i bardziej wciągające niż kiedykolwiek wcześniej. W ciągu kilku minut można rozwikłać tajemnice rodzinne - odkryć swoją ciotkę na liście pasażerów do Ellis Island, znaleźć dawno zaginioną gałąź rodziny w drzewie genealogicznym w Brazylii lub zlokalizować zdjęcie swojego pradziadka na nagrobku w Anglii. Super Wyszukiwarka pomaga w realizacji naszego celu łączenia rodzin między sobą i z przeszłością i czyni to w pełnym kolorze, ze zdjęciami, filmikami i dokumentami uzupełniając w ten sposób naszą wiedzę o rodzinnym drzewie genealogicznym. Codziennie dodajemy miliony nowych danych i profili drzew genealogicznych, które wraz z zbliżającym się uruchomieniem automatycznego Dopasowania Danych sprawia, że Super Wyszukiwarka jest niezbędnym narzędziem dla miłośników historii rodziny na całym świecie. – dodał Japhet.

Funkcje Super Wyszukiwarki:

  • Łatwe wyszukiwanie historycznych danych każdej osoby poprzez imię lub nazwisko, z opcjonalnymi datami i miejscami.
  • Wyszukiwanie również za pomocą słów kluczowych, wydarzeń, związków i innych zaawansowanych kryteriów.
  • Odnajdowanie ludzi, nawet nie znając ich nazwisk, na przykład, odnajdowanie trzech braci z tej samej rodziny używając tylko ich imion i związków jako rodzeństwo lub znajdowanie wszystkich ludzi urodzonych w określonym czasie lub w określonym miejscu.
  • Uruchamia globalne wyszukiwanie pokrywające wszystkie zbiory danych na raz lub dąży do szukania tylko w jednej kolekcji lub w jednej kategorii.
  • Super Wyszukiwarka jest wystarczająco inteligentna, aby dowiedzieć się płeć osoby, która jest poddawana wyszukiwaniu.
  • Wybór między trybem, który pokazuje wszystkie wyniki oraz trybem podsumowania, który pokazuje liczbę dopasowań z każdej kolekcji.
  • Wyniki docierają szybko, zazwyczaj w ciągu sekundy i są uszeregowane według trafności.
  • Jest możliwe zawężenie wyników do danej kolekcji lub innego wspólnego kryterium.

Zobacz filmik z jedno minutowym podsumowaniem Super Wyszukiwarki.

Wyszukiwarka w ruchu dzięki mobilnej aplikacji MyHeritage

Z dowolnego miejsca na świecie i w dowolnym czasie użytkownicy mogą mieć dostęp do miliardów danych historycznych korzystając z Super Wyszukiwarki "w ruchu" z ostatnią wersją mobilnej aplikacji na iPhone, iPad i Andorid. Super Wyszukiwarka w aplikacji mobilnej MyHeritage jest idealnym rozwiązaniem dla przedstawienia historii rodziny dla rodziny i przyjaciół na przyjemnych chwilach jakimi są zjazdy rodzinne.

Dostęp do danych

Super Wyszukiwarka jest otwarta dla wszystkich i nie wymaga rejestracji. Lista wyników wyszukiwania wyświetla się bezpłatnie. Pełny dostęp do poszczególnych bezpłatnych danych jest udostępniony za darmo, m.in. do Spisu Powszechnego Ludności z 1940 r. i indeksu Zgonów Social Security. Aby uzyskać dostęp do innych danych, a mianowicie treści tylko płatnych, MyHeritage daje użytkownikom wybór przez przystępne jednorazowe kredyty na dane i plany subskrypcji, które są 75% tańsze od konkurencyjnych usług.

Wkrótce – Dopasowanie Danych dla automatycznych odkryć

W najbliższych tygodniach, MyHeritage ogłosi uruchomienie funkcji Dopasowania Rekordów - wszechstronnej i innowacyjnej funkcji, która automatycznie porównuje między sobą profile drzewa genealogicznego i historyczne dane w celu znalezienia dopasowań z dużą dokładnością.

źródło: informacja prasowa

Komentarze (0)