Lider płatności internetowych wprowadził raty jako nową metodę płatności. Jest to pierwsze w Polsce rozwiązanie umożliwiające zakupy ratalne całkowicie online – bez podpisywania papierowej umowy i dostarczania zaświadczeń o dochodach. W pierwszej kolejności z rat będą mogli skorzystać użytkownicy platformy handlowej Allegro.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny


PayU od początku istnienia wyznacza trendy w e-commerce, wprowadzając rozwiązania usprawniające proces płatności. Kolejną, po koncie PayU, przełomową usługą są całkowicie internetowe raty. Nowa metoda płatności zmienia standardy obowiązujące dotychczas w procesie kredytowania. Za pośrednictwem PayU można już kupić na raty jeden lub kilka przedmiotów o wartości od 300 do 20 000 zł na platformie handlowej Allegro. Za kilka miesięcy usługa zostanie udostępniona również innym podmiotom.

– PayU od wielu lat obsługuje płatności internetowe na platformie handlowej Allegro, gwarantując bezpieczne i szybkie zakupy – mówi Przemysław Budkowski, Dyrektor serwisu Allegro.pl.Wspólnie systematycznie wprowadzamy nowe mechanizmy usprawniające e-zakupy. Tym razem, opierając się na bogatych doświadczeniach, jako pierwsi zdecydowaliśmy się uruchomić całkowicie internetowe płatności ratalne – dodaje.

Największą zaletą rat PayU jest to, że wszystkie formalności z nimi związane można załatwić w pełni online, bez wizyty kuriera z umową czy dostarczania zaświadczeń o dochodach z miejsca zatrudnienia. Szczególnie przyjazny i szybki proces kredytowy udostępniono najbardziej aktywnym użytkownikom Allegro, którzy po zalogowaniu się do swojego konta otrzymują informację o wielkości przyznanego limitu kredytowego, z którego można skorzystać tak samo szybko i prosto, jak przy płatnościach kartą lub przelewem.

– Uruchomiliśmy całkowicie internetowe raty na platformie handlowej Allegro, aby umożliwić zakup towarów, gdy kupujący nie posiada w danym momencie odpowiednich środków pieniężnych lub woli rozłożyć płatność w czasie. Jest to zupełnie nowa jakość zakupów ratalnych w sieci, dopasowana do potrzeb internautów – mówi Joanna Kuzdak, Dyrektor Zarządzająca PayU SA. – Jestem przekonana, że płatności ratalne zostaną dobrze przyjęte przez użytkowników Allegro, którzy cenią wygodę i szybkość zakupów w Internecie – dodaje.

Aby skorzystać z rat PayU na Allegro, należy wybrać w formularzu zamówienia raty PayU jako formę płatności. Następnie kupujący zostaje przekierowany do konta PayU, gdzie widzi podsumowanie transakcji i przechodzi do wniosku kredytowego online. Po wypełnieniu wniosku partner pożyczkowy podejmuje decyzję o przyznaniu kredytu. W celu weryfikacji danych kupujący potwierdza zaproponowane warunki, wykonując przelew zwrotny na kwotę 1 zł.

– Dotychczas długotrwałe procedury uzyskania pożyczki ratalnej były nieakceptowalne dla kupujących w Internecie i były największą barierą dla rozwoju tej formy płatności w e-handlu. Oferując raty PayU na platformie handlowej Allegro, przełamujemy tę barierę – mówi Robert Midura, Prezes Zarządu Spółki Alior Sync. – Jestem przekonany, że potencjał Allegro – liczba użytkowników i transakcji – przyczyni się do szybkiej popularyzacji rat jako kolejnej metody płatności internetowych – dodaje.

Raty na Allegro to pierwszy projekt realizowany przez PayU przy współpracy ze spółką Alior Sync. Korzystając z rat, można zapłacić za jeden produkt lub cały koszyk zakupów na Allegro. Kredytobiorca sam decyduje, na ile miesięcznych rat rozłoży płatność (min. 3, maks. 36). Oprocentowanie pożyczki wyniesie 11% lub 14%, w zależności od wyboru wariantu – z ubezpieczeniem lub bez.

źródło: informacja prasowa

Komentarze (0)