Polski serwis Pyszne.pl został przejęty przez grupę yd. yourdelivery GmbH z Niemiec, która kilka tygodniu temu pozyskała finansowanie na rozwój w wysokości 15 milionów euro. Polski serwis postawił sobie nowy, jasny cel biznesowy - pozycja rynkowego lidera.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Pyszne.pl to drugi pod względem ilości dostępnych restauracji serwis do zamawiania jedzenia online w Polsce.Obsługuje on 18 miast i ponad 400 restauracji. Założony został przez dwóch braci - Arka i Marcina Krupiczów oraz ich wspólnika Piotra Czajkowskiego w 2010 roku w Zgorzelcu.

- Może trudno w to uwierzyć, ale dwa lata temu gdy startowaliśmy, zamówienie jedzenia przez Internet było praktycznie nieznane. Dziś widać zdecydowane poruszenie w tej branży i cieszy nas, że Pyszne.pl jest częścią ewolucji rynku. Chcemy mieć jeszcze większy wkład w jego rozwój dlatego pozyskanie strategicznego partnera to dla nas ogromny krok naprzód. - mówi Arkadiusz Krupicz, współzałożyciel Pyszne.pl.

Grupa yourdelivery jest aktywna w pięciu krajach. Powstała w 2009 roku wraz z Niemieckim serwisem lieferando.de. Obecnie grupa funkcjonuje także w Austrii(www.lieferando.at), Szwajcarii (www.lieferando.ch), Francji (www.taxiresto.fr), a teraz także w Polsce (www.pyszne.pl). Aby grupa yd mogła dalej dynamicznie się rozwijać pozyskała w czerwcu 15 milinów euro finansowania od funduszu Macquarie Capital Group.

Przeczytaj również

To było Pyszne testowanie!

- Grupa yourdelivery jest dla nas optymalnym partnerem.Dostarcza nam stabilne finansowanie oraz niezbędną wiedzę. Ich know-how to dla nas szansa na przyśpieszenie rozwoju w wielu aspektach bez konieczności rozwijania nowych narzędzi. To wszystko składa się na zaplecze pozwalające nam pewnie zmierzać w kierunku pozycję rynkowego lidera. - dodaje Arkadiusz Krupicz.

Pizza, spaghetti, sushi, kebab lub obiad domowy… klienci indywidualni i firmy znajdą w ofercie partnerskich lokali, to na co akurat „mają smaka”. Wszystko z dostawą do biura lub domu. Czytelny i funkcjonalny serwis pozwala łatwo wybrać adres dostawy, pożądany lokal i typ kuchni. Coś co szczególnie wyróżnia Pyszne.pl to możliwość zapłaty on-line szybkim przelewem bankowym, kartą kredytową lub przez PayPal.

Wśród celów na najbliższe miesiące twórcy Pyszne.pl wymieniają nie tylko zwiększenie ilości lokali oraz miast w serwisie. W planach są także testy technologii stosowanych już przez „lieferando”. Między innymi bezpłatnej aplikacji na smartphony, dzięki której będzie można złożyć i opłacić zamówienie bez komputera pod ręką. Silny nacisk będzie kładziony na rozwijanie usług dla firm ułatwiających grupowe zamawianie posiłków oraz rozliczanie za pomocą jednej faktury.

źródło: informacja prasowa

Komentarze (0)