Kto naprawdę stworzy huge thing?

Dodane:

Lech Romański Lech Romański

Udostępnij:

Po trzech miesiącach pracy w Huge Thing przyszedł czas na podsumowania. Każdy z uczestników ma za sobą czas wytężonej pracy. Ale to nie koniec działań. Teraz czas na ich intensyfikację i zdobywanie świata. Cztery zespoły inwestycję mają w kieszeni. Co dalej?

Po trzech miesiącach pracy w Huge Thing przyszedł czas na podsumowania. Każdy z uczestników ma za sobą czas wytężonej pracy. Ale to nie koniec działań. Teraz czas na ich intensyfikację i zdobywanie świata. Cztery zespoły inwestycję mają w kieszeni. Co dalej?

Po sobotnim Angel Day, który odbył się w Poznaniu nadszedł czas na ocenę zespołów. Organizatorzy wzięli pod uwagę postępy uczynione przez poszczególne osoby i zespoły w ciągu trzech miesięcy działań oraz opinie mentorów i inwestorów.

Ale zacznijmy od początku. 31 marca tego roku w siedzibie Huge Thing, podczas inauguracji działalności akceleratora zaprezentowano 14 projektów tworzonych przez 20 osób. Po trzech miesiącach szkoleń, warsztatów, spotkań i prezentacji do końca pierwszego etapu dotarło
7 projektów – łącznie 13 osób. Cztery startupy, w zamian za 10% udziałów otrzymają 30 tysięcy złotych. Są to Pocademy, Subscrea, Sellbox oraz Transparent Choice. Trzy pozostałe zespoły otrzymają finansowanie po spełnieniu określonych indywidualnie warunków.

Inwestycję otrzymały:

Pocademy – nowatorska akademia gry w pokera. Dzięki zebranemu doświadczeniu jej twórca, Mateusz Serotiuk, może zaproponować uczestnikom interaktywnego kursu wiedzę na temat gry podawaną już w jej trakcie. Gracze rozgrywają pokerowe ręce w specjalnie przygotowanych pokojach, w tym samym czasie otrzymują porady i wskazówki dotyczące gry.

Sellbox – to oni sprawią że sprzedawanie plików stanie się tak proste jak ich udostępnianie. Do bólu proste rozwiązanie umożliwi użytkownikom sprzedanie każdego pliku, który mają zapisany w swoim Dropboxie. To rozwiązanie idealnie nie tylko dla twórców i artystów ale dla każdej osoby, która tworzy pliki/rozwiązania przydatne dla innych.

Subscrea – platforma do tworzenia sklepów subskrypcyjnych, dzięki której każdy wykonując kilka prostych kroków będzie mógł rozpocząć sprzedaż produktów na zasadach subskrypcji. We wrześniu planowane jest opublikowanie pierwszej wersji serwisu. Projekt tworzą Ania i Artur – oboje zrezygnowali z pracy by móc rozwijać w Huge Thing swój pomysł.

Transparent Choice – to aplikacja oparta na naukowej metodzie AHP, która wspomaga proces podejmowania decyzji w firmach, instytucjach i administracji. Badania pokazują, że człowiek jest zdolny podejmować jedynie decyzje „walczyć” czy „uciekać”. W biznesie każdy błąd przekłada się na pieniądze. Po co je tracić skoro mamy w zasięgu ręki dobre narzędzie minimalizujące ryzyko błędów przy podejmowaniu decyzji?

Startupy, które otrzymały inwestycję warunkową:

Lorneta – rozwiązanie łączące interesy trzech uczestników rynku reklam online: reklamodawców, wydawców a także potencjalnych odbiorców. System oparty na koncepcji quizu daje możliwość pogodzenia interesów każdej ze stron. Projekt ma spory potencjał wykorzystania rozwiązania na potrzeby badań marketingowych.

MoodUp –  to mobilna aplikacja, która ma na celu oswojenie dzieci z wizytą
u lekarza. Pierwsza wersja dotyczy stomatologii. Pomoże rodzicom wyjaśnić dziecku szczegóły pierwszej wizyty u dentysty oraz wprowadzać zdrowe nawyki związane z higieną jamy ustnej.

Whalla – Czy można zobaczyć jedno wydarzenie oczyma tysięcy jego uczestników? To proste! Wystarczy skorzystać z Whalla. To serwis umożliwiający zbieranie w jednym miejscu zdjęć i filmów z danego wydarzenia. Dedykowany nie tylko zwykłym użytkownikom, ale również… organizatorom wydarzeń.

Co dalej? Przed startupami z Huge Thing kolejne trzy miesiące wytężonej, jeszcze bardziej intensywnej pracy. W tym czasie otrzymają wszystko, co jest niezbędne do podboju reszty świata. A Huge Thing? Jednooki potwór jest tajemniczy, dlatego informacje na temat swoich dalszych planów ujawni wkrótce. Ale nie martwcie się – plany ma przynajmniej tak duże jak on sam.

źródło: informacja prasowa