PayLane dla geeków

Dodane:

Lech Romański Lech Romański

Udostępnij:

PayLane.pl, dostawca płatności online dla e-biznesu, udostępniło Developer Zone – strefę dla programistów z pełną dokumentacją i przykładami kodu potrzebnymi do integracji z systemem płatności PayLane.

PayLane.pl, dostawca płatności online dla e-biznesu, udostępniło Developer Zone – strefę dla programistów z pełną dokumentacją i przykładami kodu potrzebnymi do integracji z systemem płatności PayLane.

PayLane wychodzi naprzeciw potrzebom developerów i udostępnia przykłady kodu niezbędnego do implementacji ich usług. Teraz, jeszcze przed podpisaniem umowy z PayLane, można zobaczyć jak będzie wyglądała strona techniczna wdrożenia. W Developer Zone znajdują się opisy dwóch sposobów integracji z PayLane – poprzez API i Secure Form (formularz płatniczy), ze szczegółowym wyjaśnieniem działania i zobrazowania przebiegu komunikacji, które ułatwią wybór sposobu implementacji płatności online. Oprócz tego, PayLane udostępnia przykłady kodu w PHP, Java, C#, Ruby, Python, cURL, ilustrujące możliwe wykorzystanie API PayLane. Programistów na pewno zainteresuje fakt, że mogą pisać kod w swoim ulubionym języku programowania w oparciu o technologię SOAP. Wszystko to jest opatrzone dokładnymi opisami, instrukcjami i przykładami popularnych mechanizmów przyjmowania płatności.

Ciekawą opcją jest dostępne Requesty – demo, czyli możliwość przeprowadzenia testowej transakcji. Dzięki generowanym przez nią żądaniom i odpowiedziom, programista może zobaczyć jak wygląda komunikacja z systemami PayLane – zarówno ta zakończona sukcesem jak i błędem.

Ponadto, każdy programista dostaje nieograniczony dostęp do pełnej dokumentacji PayLane, która dotychczas była dostępna tylko dla ich klientów, w tym opis API, Secure Form, notyfikacji PayLane i 3-D Secure Guide, który pomoże przy wyborze optymalnej usługi i  jej wdrożenia.

Natomiast właściciele sklepów online mogą się zainteresować zakładką Pluginy, w której znajdują się opisy wtyczek PayLane do platform e-commerce Magneto, osCommerce, Zen Cart, OpenCart, PrestaShop lub WordPress, oraz instrukcje jak je zainstalować.

Dodatkowo, PayLane puszcza oczko w stronę developerów – Developer Zone można przeglądać w wersji normalnej i tzw. „geek mode”.

źródło: informacja prasowa