PayLane.pl, dostawca płatności online dla e-biznesu, udostępniło Developer Zone – strefę dla programistów z pełną dokumentacją i przykładami kodu potrzebnymi do integracji z systemem płatności PayLane.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

PayLane wychodzi naprzeciw potrzebom developerów i udostępnia przykłady kodu niezbędnego do implementacji ich usług. Teraz, jeszcze przed podpisaniem umowy z PayLane, można zobaczyć jak będzie wyglądała strona techniczna wdrożenia. W Developer Zone znajdują się opisy dwóch sposobów integracji z PayLane - poprzez API i Secure Form (formularz płatniczy), ze szczegółowym wyjaśnieniem działania i zobrazowania przebiegu komunikacji, które ułatwią wybór sposobu implementacji płatności online. Oprócz tego, PayLane udostępnia przykłady kodu w PHP, Java, C#, Ruby, Python, cURL, ilustrujące możliwe wykorzystanie API PayLane. Programistów na pewno zainteresuje fakt, że mogą pisać kod w swoim ulubionym języku programowania w oparciu o technologię SOAP. Wszystko to jest opatrzone dokładnymi opisami, instrukcjami i przykładami popularnych mechanizmów przyjmowania płatności.

Ciekawą opcją jest dostępne Requesty - demo, czyli możliwość przeprowadzenia testowej transakcji. Dzięki generowanym przez nią żądaniom i odpowiedziom, programista może zobaczyć jak wygląda komunikacja z systemami PayLane – zarówno ta zakończona sukcesem jak i błędem.

Ponadto, każdy programista dostaje nieograniczony dostęp do pełnej dokumentacji PayLane, która dotychczas była dostępna tylko dla ich klientów, w tym opis API, Secure Form, notyfikacji PayLane i 3-D Secure Guide, który pomoże przy wyborze optymalnej usługi i  jej wdrożenia.

Natomiast właściciele sklepów online mogą się zainteresować zakładką Pluginy, w której znajdują się opisy wtyczek PayLane do platform e-commerce Magneto, osCommerce, Zen Cart, OpenCart, PrestaShop lub WordPress, oraz instrukcje jak je zainstalować.

Dodatkowo, PayLane puszcza oczko w stronę developerów – Developer Zone można przeglądać w wersji normalnej i tzw. „geek mode”.

źródło: informacja prasowa

Komentarze (0)